5 prostych zabiegów, które odświeżą dom i zwiększą jego wartość

fot.123RF Stock Photos

Przygotowując się do sprzedaży domu nikt nie chce wydawać fortuny. Jednak kilka prostych poprawek może uczynić go bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych kupców. Jeśli chodzi o modernizację, wystarczy skupić się na łatwych, czystych poprawkach, które sprawią, że w krótkim czasie dom zmieni się nam nie do poznania.

1. Zainstaluj nowe drzwi. Drzwi to jedna z pierwszych rzeczy, które widzi kupujący podczas wizyty w domu. Jeśli są przestarzałe i zniszczone, pomyśl o ich wymianie. Atrakcyjność nowych drzwi głównych, tylnych lub bocznych od razu zwróci uwagę. Jeżeli nie chcesz instalować nowych drzwi, inną opcją jest pomalowanie istniejących, aby się wyróżniały. Również ten prosty zabieg może okazać się pomocny przy sprzedaży domu.

2. Odśwież farbę. Prosty zabieg malowania może bardzo pomóc w ożywieniu domu lub konkretnego pokoju, a właściwy kolor może sprawić, że szczególnie mniejsze pokoje będą wydawać się bardziej przestronne i atrakcyjniejsze. Większość biur pośrednictwa nieruchomości zgadza się, że neutralne i jasne kolory mogą sprawić, że pokój będzie się wyróżniać, a jednocześnie zapewnią elegancki i czysty wygląd.

3. Zadbaj o podłogi. Odświeżenie podłóg to kolejna ważna aktualizacja, którą warto rozważyć podczas przygotowywania się do sprzedaży domu. Podłogi z drewna można odświeżyć za rozsądną cenę. W przypadku wykładzin warto rozważyć wyczyszczenie wszelkich plam, upranie dywanów lub wymianę zużytych wykładzin.

4. Zainstaluj nowe blaty. Na przestrzeń kuchenną kupujący mogą zwrócić większą uwagę niż na sypialnie i łazienki, ponieważ kuchnia to obszar, w którym spędza się większość czasu. Inwestycja w postaci wymiany blatów na nowe, z ładniejszego materiału, może wystarczyć, aby zachęcić kupca nową, świeżą przestrzenią. Sprawdź, jakie materiały są używanie w sąsiednich domach. Kupujący może być mniej skłonny do zakupu domu z blatami z laminatu, gdy sąsiadujące domy na rynku mają granit lub marmur.

5. Wymień uchwyty i osprzęt. Stare uchwyty do szafek, niemodne lampy i przestarzałe krany zarówno w kuchni, jak i w łazience mogą skutecznie odstraszyć kupca. Wymiana tych urządzeń na nowoczesny sprzęt jest prostym, niedrogim i na dodatek szybkim rozwiązaniem. Większość punktów zajmujących się naprawami oferuje różne wyposażenie i sprzęt; ceny można łatwo porównywać w internecie.

Skonsultuj się też ze swoim agentem – pośrednikiem w sprzedaży nieruchomości. Dobry agent jest bezcenny w procesie sprzedaży lub kupna i służy swoim doświadczeniem i opinią na temat przeróbek, które pomogą w skutecznej sprzedaży domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*