11 powodów, dla których dom się nie sprzedaje

11 powodów, dla których dom się nie sprzedaje

Gdy wystawiałeś dom na rynek, prawdopodobnie liczyłeś na szybką sprzedaż, szczególnie gdy zainwestowałeś w swój dom dużo pieniędzy, a okolica w której mieszkasz jest atrakcyjna dla kupujących. Nie trzeba panikować, jeśli dom nie sprzeda się od razu, ale gdy mijają miesiące i nadal nie masz oferty, należy zastanowić się dlaczego.

1. Zbyt wysoka cena. Jeżeli dom jest przeceniony, to się nie sprzeda. Jeszcze raz porównaj podobne domy w swojej okolicy, które ostatnio się sprzedały, żeby mieć lepsze rozeznanie, ile twój dom jest rzeczywiście warty. Pomoże ci w tym doświadczony agent. Pamiętaj, żeby nie popełniać błędu i nie dodawać kosztów renowacji domu do jego ceny, ponieważ nie zawsze wpływają one na wartość domu.
2. Twój listing jest byle jak zrobiony. Jeżeli opis domu jest kiepski, nie ma zdjęć albo zdjęcia są słabej jakości, wielu kupujących nie będzie chciało zobaczyć twojego domu. Pamiętaj, żeby wszystkie zalety twojego domu były wyszczególnione i podparte profesjonalnymi zdjęciami.
3. Jesteś zawsze obecny w czasie pokazów. Kupujący nie lubią, gdy właściciel jest w domu i obserwuje każdy ich krok. Czują się niekomfortowo i chcą jak najszybciej wyjść z domu.
4. Jesteś zbyt przywiązany do swojego domu. Jeżeli nie chcesz nawet trochę negocjować ofert, będziesz miał trudności w dojściu do kompromisu z potencjalnym kupującym.
5. Dom jest nieposprzątany. Brudny dom robi złe wrażenie. Nie zapomnij o wypraniu dywanów i umyciu okien.
6. Dom jest nieodpowiednio umeblowany. Profesjonalne przygotowanie do pokazów, tzw. staging, może mieć olbrzymi wpływ na sprzedaż, szczególnie gdy dom ma bardziej skomplikowany rozkład. Pomoże to kupującym zorientować się, jak duże są pokoje i do czego można je wykorzystać.
7. Za dużo osobistych dekoracji. Kupujący mogą czuć się skrępowani widząc wszędzie fotografie twojej rodziny i mogą mieć trudności z wyobrażeniem sobie mieszkania w twoim domu.
8. Zbyt personalne renowacje. Niezwykłe kolory ścian lub szafek w kuchni mogą odstraszyć niektórych kupujących.
9. Dom jest zagracony. Twój dom może być zbyt zagracony i wyglądać na mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Pamiętaj – im mniej, tym lepiej!
10. Dom wymaga wielu napraw. Wielu kupujących nie chce domu, który wymaga wielu napraw. Warto poświęcić trochę czasu przed wystawieniem domu na rynek i dokonać wszystkich drobnych napraw – wymienić pęknięte kafelki, naprawić zepsuty żyrandol czy gniazdka z prądem.
11. Wybrałeś nieodpowiedniego agenta. Profesjonalny i doświadczony agent doradzi, co zrobić, żeby dom sprzedał się jak najszybciej za jak największe pieniądze.

Wszystko można naprawić, jeżeli zdasz sobie sprawę, gdzie leży błąd. Pamiętej, im dłużej dom jest wystawiony na sprzedaż, tym mniejsza szansa, że zostanie on sprzedany za cenę, za jaką jest wystawiony. Możesz ominąć wiele błędów, od początku współpracując z profesjonalnym agentem i słuchając jego rad.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.Pexels.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*