Zmotoryzowane buty, czyżby Nike 2.0 ?

Wynalazca z Los Angeles, Peter Treadway, zaprojektował elektryczne buty i wyprodukował pierwszą  parę. Posiadacz takiego obuwia może poruszać się z prędkością 15 mil na godzinę.

 
fot. Zmotoryzowane, elektryczne buty pozwalają na poruszanie się z prędkością 15 mil na godz.(24 km)

Buty są bardzo lekkie, zapinane na pasek i zdalnie sterowane ręcznym pilotem. Są zasilane akumulatorem litowo-polimerowym.  Wynalazca ochrzcił nowe buty mianem Treadways. Obuwie może być doładowywane w każdym   gniazdku.

Zdaniem  twórcy, który w przeszłości interesował się modą, stanowi ono również ciekawe dopełnienie codziennego stroju.

Zmotoryzowane buty zostały zaprojektowane, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się w przestrzeni wielkomiejskiej podczas załatwiania codziennych sprawunków zwłaszcza w miejscach, gdzie przejazd samochodem jest wyjątkowo uciążliwy. Projektant liczy również na to, że uty Treadways zaktywizują ruch na świeżym powietrzu.

Peter Treadway uważa też, że za sprawą jego patentu Amerykanie będą częściej korzystali z transportu publicznego, ponieważ zmotoryzowane obuwie ułatwi im łatwe dostanie się do najbliższej stacji kolejki czy przystanku autobusowego. Wynalazca przekonuje, że w butach Treadways możliwe jest nawet prowadzenie samochodu.

Twórca zmotoryzowanych butów pretenduje do nagrody imienia Jamesa Dysona – wynalazcy odkurzacza.

AS (FOXNEWS)

 

Categories: Nauka i technologie

Comments

 1. hannah
  hannah 18 lipca, 2010, 13:36

  .. mam nadzieje, ze to bedzie na moja kieszen…:)

  Reply this comment
 2. Hanna
  Hanna 18 lipca, 2010, 20:01

  Hannah masz za zgrabne nozki na takie „sapogi”)))

  Reply this comment
 3. hannah
  hannah 18 lipca, 2010, 20:34

  Pani Haniu… przeciez to lepsze niz lyzwy…dobrze, ze nasz Burmistrz zadbal o sciezki rowerowe to przejazdzki beda bezpieczne…ruch to zdrowie..:)

  Reply this comment
 4. Hanna USA
  Hanna USA 19 lipca, 2010, 10:31

  P.Hannah no ja bym pewnie sie na nich zabila))Ale mlode panie moze beda zadowolone.Mysle ze jednak wiecej ruchu na tradycyjnych rolkach))A te buty to dla leniuszkow chyba))Ale swiat i biznes sie kreci i nie ma nic w tym zlego.Pozdrawiam Pania i zycze duzo zdrowia.))))

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*