Sony wycofuje gorące Vaio

Firma Sony poinformowała o akcji odwoławczej, która obejmuje ponad pół miliona laptów znajdujących w sprzedaży od stycznia tego roku. Powodem ich wycofania jest problem z przegrzewaniem się komputera i dotyczy serii F i C laptopów Vaio.

fot. Gorące Vaio łatwo samemu ochłodzić…

Według danych udostępnionych przez Sony, dotychczas sprzedano ich 535 tys. na całym świecie; w USA – od 230 tys. do 260 tys. sztuk. Według producenta, remedium na usteke jest wyjątkowo proste, wystarcza zaktualizowanie oprogramowania firmware.

Właścicieli wadliwych serii Sony odsyła na swoją stronę internetową, gdzie krok po kroku prowadzi do rozwiązania problemu; mniej zaawansowanym rekomenduje kontakt telefoniczny z działem technicznym firmy lu odwiedzieniny w jednym z branżowych sklepów.

Uspokaja także amerykanski Urząd Ochrony Konsumenta, poza 30-toma przypadkami deformacji obudowy na skutek przegrzania, nie odnotowano żadnychpoważniejszych uszkodzeń. Nie ma także bezpośredniego zagrożenia dla użytkowników.

Ostatni problem z przegrzewającym się laptopem stał się już przedmiotem żartów internetowych. Na pytanie: jakie urządzenie do swoich laptopów ostatnio wypuściła firma Sony? – odpowiedź brzmi: – rękawice żaroodporne.

AG(MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Nauka i technologie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*