Samsung wprowadza na rynek nowy tablet – Galaxy Tab A

Samsung wprowadza na rynek nowy tablet – Galaxy Tab A

Samsung poinformował w środę o wprowadzeniu na rynek nowego tabletu Galaxy Tab A, w którym zastosowano m.in. nowe proporcje ekranu 4:3, dostosowane do rozmiarów współczesnych stron internetowych. Za jego pracę odpowiada system operacyjny Android 5.0 Lollipop.

Producent podkreśla, że zastosowanie ekranu o proporcjach 4:3 ułatwi nie tylko przeglądanie stron internetowych, ale także czytanie książek i gazet w wydaniach elektronicznych. Urządzenie wyposażone jest w dwa aparaty fotograficzne: 5-megapikseli i 2 megapiksele. Istnieje też możliwość udostępniania obrazów wyświetlanych na ekranie urządzenia na monitorach komputerowych.

Samsung Galaxy Tab A pracujący pod kontrolą systemu Android w nowej wersji 5.0 Lollipop jest wyposażony, w zależności od wersji, w czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1,5 GB lub 2 GB RAM. Zainstalowano w nim 16 GB pamięci wbudowanej oraz gniazdo karty microSD umożliwiającej rozszerzenie pamięci o kolejne 128 GB.

Samsung poinformował, że zainstalowano na urządzeniu aplikacje z pakietu Microsoft Office, w tym edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny i urządzenie do tworzenia prezentacji. Użytkownicy mogą też skorzystać z komunikatora internetowego – Skype.(PAP)

fot.Yonhap/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*