Polak w gronie finalistów konkursu Google Code-in

Przemysław Buczkowski z Nowego Sącza został finalistą prestiżowego konkursu organizowanego przez koncern Google. Młody Polak o tytuły zwycięzcy konkursu Google Code-in zmierzy się z 20 uczestnikami z całego świata.

google-code-inGoogle Summer of Codeto to realizowany od 2005 roku przez Google uniwersytecki program wspierania otwartego oprogramowania dla uczniów w wieku od 13-17 lat. Nagrodą główną jest stypendium fundowane przez koncern z Cupertino. Przemysław Buczkowski z Nowego Sącza jest jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do finałowej dwudziestki.

W tegorocznej edycji każdy z 334 uczestników z 36 krajów świata miał 7 tygodni czasu na rozwiązanie serii zadań z zakresu tworzenia i optymalizacji kodu.

„Finaliści rozwiązali łącznie 576 imponujących zadań, od tak ambitnych, jak system adnotacji do rozpoznawania twarzy podczas akcji ratunkowych w czasie katastrof, przez przygotowanie kursów wideo dotyczących oprogramowania open source, nad którym pracują dane organizacje, po pisanie skryptów do budowania tabeli MySQL” – pisze na swej stronien koncern Google.

Przemysław Buczkowski jako jeden z 20 finalistów Google Code-in spędzi cztery dni w USA, gdzie z bliska będzie miał okazję zobaczyć siedzibę Google.

in

 

 

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*