Naukowiec wyjawił największą tajemnicę współczesnej nauki

Stephen Hawking jest jednym z najbardziej znanych na świecie naukowców. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko profesurze na kilku uniwersytetach oraz odkryciom w dziedzinie teoretycznej kosmologii i grawitacji kwantowej, ale przede wszystkim swojej od 40 lat postępującej  chorobie. Wydawałoby się, że świat nauki nie ma przed Brytyjczykiem tajemnic. Wczoraj jednak, Hawking zdradził, że tajemnicę, której nigdy nie udało mu się rozwikłać stanowią kobiety.

fot. wiki commons/ Stephen Hawking jeszcze przed najgorszą fazą choroby

Stephen Hawking jest człowiekiem bardzo docenianym przez Amerykanów. Brytyjski profesor, który w latach 1979-2009 obejmował na Oksfordzkim Uniwersytecie katedrę Lucasa, dokładnie tak jak niegdyś sam Isaac Newton, pracował na Kalifornijskim Uniwersytecie Technologii w Pasadenie. Co więcej, Hawking został uhonorowany Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem cywilnym w USA.

Na pytanie dziennikarzy magazynu branżowego New Scientist: „Co jest największą i niemożliwą do rozwikłania tajemnicą we współczesnym świecie?”, Hawking z rozbrajającą szczerością odparł, że oczywiście: „Kobiety”.

Sam Hawking mimo trudnych doświadczeń życiowych (naukowiec od wielu lat cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, które spowodowało niemal całkowity paraliż ciała) nie narzeka na zainteresowanie ze strony kobiet. Brytyjczyk przez 30 lat do 1995 roku pozostawał w związku małżeńskim z Jane Wilde. Po rozwodzie z wieloletnią partnerką związał się z opiekującą się nim pielęgniarką. Para poinformowała o separacji w 2006 roku.

Pretekstem to rozmowy o kobietach i dokonaniach profesora Hawkinga były jego 70-te urodziny, które naukowiec obchodzi już 8 stycznia. Z okazji tej okrągłej rocznicy Hawking wystąpi w niedzielę podczas sympozjum na Uniwersytecie Cambridge.

AS

 

Comments

  1. stary
    stary 7 stycznia, 2012, 13:07

    Jak będę miał 70 lat to też powiem że kobiata jest dla mnie tajemnicą 🙂

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*