Media: Twitter chce kupić i zastosować aplikację do transmisji wideo

Media: Twitter chce kupić i zastosować aplikację do transmisji wideo

Źródła portalu technologicznego TechCrunch informują, że Twitter jest zainteresowany kupnem aplikacji umożliwiającej transmisje wideo – Periscope. Sfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę tego portalu społecznościowego o nową usługę.

Źródła, na które powołuje się TechCrunch, podkreślają, że cena zakupu aplikacji Periscope od jej twórców oscyluje w granicach 100 mln dolarów. Jednak negocjacje w tej sprawie są na wstępnym etapie, a transakcja nie jest jeszcze przesądzona.

Periscope umożliwia użytkownikom transmitowanie materiałów wideo z miejsc, w których właśnie przebywają, dzięki czemu inni mogą to oglądać. TechCrunch zwraca uwagę, że dodanie tego typu usługi byłoby naturalnym krokiem w rozwoju Twittera.

„Nadszedł czas na uruchomienie przez Twitter tego typu usługi i to z wielu powodów. Sieci komórkowe dysponują dużą przepustowością i są zdecydowanie bardziej dostępne niż w przeszłości; podobny postęp odnotowano w technologii kamer zastosowanych w smartfonach. (…) Transmisje wideo byłyby dobrodziejstwem dla aktywistów, reporterów i dokumentalistów” – podkreślono na portalu.

Aplikacja Periscope przypomina systemem działania usługę Facetime w urządzeniach Apple’a. Umożliwia przeprowadzenie wideo rozmowy między użytkownikami. (PAP)

fot.Lex Van Lieshout/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Tags: media, Twitter, wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*