Facebook kupił serwis Instagram. Za miliard dolarów

Za miliard dolarów Facebook kupił w poniedziałek serwis Instagram, tym samym zyskując własny serwis do dzielenia się i publikacji zdjęć ze smartfonów. Informację dotycząca transakcji podał Mark Zuckerberg.

Instagram, prosty serwis społecznościowy, którego użytkownicy dzielą się zdjęciami robionymi telefonami komórkowymi i tabletami nadal będzie rozwijać się samodzielnie i niezależnie, a większa integracja z Facebookiem będzie zależeć od wyboru użytkowników – zapewniają obie strony.

Do niedawna z Instagramu korzystało 30 milionów posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Po udostępnieniu aplikacji dla smartfonów i tabletów z Androidem, liczba ta skoczyła o milion w dniu premiery i w zasadzie nieustannie rośnie. Eksperci podkreślają, że twórcom Instagramu z nieskomplikowanej koncepcji dzielenia się zdjęciami i nakładania na nie efektownych filtrów – udało się zrobić prawdziwą sztukę.

Wygląda jednak na to, że z prostej aplikacji dla iPhone’a Instagram ma szansę na przekształcenie się w ekosystem dzielenia się zdjęciami mobilnymi z różnych aplikacji. Na razie są to oficjalne programy dla iOS’a i Androida oraz Hipstamatic dla iPhone’a. Niektórzy już wróżą Instagramowi konkurencyjność z Picassą.

Informację o przejęciu Instagramu przez Facebook opublikowano w największych serwisach branżowych. Jak podkreślają autorzy Instagramu, Kevin Systrom i Mike Krieger, dotychczasowi użytkownicy aplikacji nie dostrzegą większych zmian w sposobie jej działania.

Instagram można bezpłatnie pobrać ze sklepów Apple AppStore i Google Play.

TZ

 

Categories: Nauka i technologie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*