24 godziny bez internetu. Podejmiesz wyzwanie?

Dasz radę całkowicie odłączyć się z internetu na 24 godziny? Takie wyzwanie stawiają przed internautami organizatorzy akcji „Reconnect Project”. W najbliższą niedzielę 2 września tysiące osób zamierzają oderwać się od komputera czy telefonu i zrobić coś kreatywnego.

Z badań wynika, że 58 proc. użytkowników smartfonów w USA sprawdza czy dostało sms-a lub e-maila co najmniej co godzinę. 40 proc. z nich przyznaje, że robi to siedząc na toalecie. 54 proc. nie rozstaje się ze swym smartfonem nawet leżąc w łóżku. Według sondażu magazynu TIME 84 proc. Amerykanów twierdz, że bez telefonu nie jest w stanie wytrzymać całego dnia.

Nie ulega wątpliwości, że internet towarzyszy większości z nas każdego dnia, pochłaniając coraz więcej naszego czasu. W sieci spędzamy każdego dnia długie godziny – wiele z nich marnując na bezcelowym surfowaniu.

Pomysłodawcy „Reconnect Project” mają nadzieję, że uda im się choć na jeden dzień – w niedzielę 2 września – wyrwać z sieci jak największą liczbę osób. Nie chodzi jednak tylko o wyłączenie komputera, tabletu czy smartfona, ale o oddanie się twórczemu zajęciu, którego efekty należy zaprezentować w internecie w poniedziałek 3 września.

„Udowodnij sobie i innym, że mimo wszechobecnej technologii, ciągłego zalewu informacji i braku oryginalności, wciąż jesteś w stanie stworzyć coś kreatywnego i podzielić się tym z wszechświatem” – piszą na swoim koncie na Facebooku organizatorzy akcji. Zachęcają do malowania, rysowania, wyszywania, śpiewu tańca czy innych kreatywnych czynności.

Choć, dla wielu dzień z dala od komputera lub telefonu to nie lada wyzwanie, to jednak Ci, którzy zdecydowali się na takie doświadczenie gorącą je zachwalają. My również polecamy! Spróbujecie?

Reconnect from © By Jono on Vimeo.

mp

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*