WHO: w tym tygodniu liczba chorych na ebolę w Afryce przekroczy 9 tysięcy

WHO: w tym tygodniu liczba chorych na ebolę w Afryce przekroczy 9 tysięcy

Mimo że w ostatnich tygodniach w państwach Afryki Zachodniej zarejestrowano spadek zachorowań na ebolę, to jednak jeszcze w tym tygodniu na kontynencie będzie ponad 9 tys. chorych – poinformowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

„W tym tygodniu będzie już 9 tys. zachorowań. (…) W niektórych rejonach zaobserwowaliśmy spadek zachorowań, jednak nie oznacza to, że zejdziemy z nimi do zera” – powiedział asystent dyrektor WHO Bruce Aylward.

Według najnowszego bilansu choroba zabiła 4447 spośród 8914 zarażonych ludzi. WHO szacuje, że w tym tygodniu liczba zachorowań wzrośnie do ponad 9 tys. Od ostatniego bilansu z 10 października odnotowano ponad 400 dodatkowych ofiar epidemii. (PAP)

fot.Ahmed Jallanzo/EPA

fot.Ahmed Jallanzo/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Na bieżąco
Tags: Afryka, ebola, WHO

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*