Singapur. Trump: mamy z Kimem świetną relację

Singapur. Trump: mamy z Kimem świetną relację

Spotkanie z Kim Dzong Unem było „bardzo dobre”, mamy „doskonałą relację” – powiedział we wtorek dziennikarzom prezydent USA Donald Trump po rozmowie „w cztery oczy” z dyktatorem Korei Płn., zanim obaj przywódcy zasiedli do dwustronnych rozmów w szerszym gronie.

Trump wypowiedział się w ten sposób po wyjściu z pokoju, w którym przez ok. 50 minut rozmawiał z Kimem na osobności, jedynie w towarzystwie tłumaczy. Następnie obaj zasiedli przy stole w towarzystwie innych członków obu delegacji.

Rozmowy odbywają się w ramach rozpoczętego we wtorek rano, pierwszego w historii szczytu przywódców USA i Korei Płn. w Singapurze. Dyskusje dotyczą denuklearyzacji Korei Płn. i nawiązania przyjaznych relacji pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem.

Z Singapuru Andrzej Borowiak (PAP)

fot. JEON HEON-KYUN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

fot.JEON HEON-KYUN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Na bieżąco

Comments

 1. niklot
  niklot 12 czerwca, 2018, 08:56

  Trump to pajac, wydmuszka (niby jajko z jądrem a w środku nic, powietrze) ma infantylne podejście i typowe amerykańskie (dziecinne) przedstawianie sytuacji: Okay, yes. Okay, fine.

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 12 czerwca, 2018, 11:50

  Kilka dni temu Trump miał znakomite relacje z premierem Kanady, dziś ubliża mu i straszy konsekwencjami za to, że powiedział, iż Kanada nie da się popychać.
  Warto dodać, że wkrótce po spotkaniu z Kim Dzong Unem Trump zauważył, że Korea Północna ma piękne plaży, przy którycch można by postawić wspaniałe hotele. Jednym słowem Trump myśli o własnym biznesie na przyszłość.

  Reply this comment
 3. niklot
  niklot 12 czerwca, 2018, 12:13

  Tego kanadyjskiego chłystka to prawidłowo tramp-ek potraktował 🙂

  Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 15 czerwca, 2018, 20:34

  A dlaczego chłystek? Bo znakomicie daje sobie radę? A jak nazwiesz Trumpa, który dwukrotnie , bez przyczyny spóźnił się (raz nawet ponad godzinę) na spotkanie G7 po to tylko by naszym sprzymierzeńcom pokazać, że ma ich w głębokiej pogardzie?

  Reply this comment
 5. niklot
  niklot 16 czerwca, 2018, 02:36

  A dlatego, że wiedząc o Trumpie, że to megaloman i egocentryk (ja, ja i tylko ja) kanadyjski młokos nie powinien się złościć i tupać nóżką, że ten mówi raz tak, raz tak -tylko przytoczyć argumenty, słowa Trumpa, a nie emocje.

  Reply this comment
 6. Ezy
  Ezy 16 czerwca, 2018, 09:47

  Chyba nie masz racji. Dlaczego każdy ma ulegać narcyzowi, przekonanemu o własnej wyjątkowości? Chcesz żeby politycy reagowali na jego zachowanie na zadadzie „nie ruszać g…, bo śmierdzi”? I niby co miałoby z tego wyniknąć? Gdyby premier Kanady miał 60-70 lat też miałbyś mu za złe?

  Reply this comment
 7. niklot
  niklot 16 czerwca, 2018, 13:57

  Ezy – ty lepiej wiesz. Odpowiem ci polskim powiedzonkiem. „Trafił frant na franta i wyciął mu kuranta. Lecz stała się rzecz ponura -frantowi odrósł kurant. „

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*