Prezydent Duda spotka się w poniedziałek w Canberrze z premierem i gubernatorem generalnym Australii

Prezydent Duda spotka się w poniedziałek w Canberrze z premierem i gubernatorem generalnym Australii

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek, w trzecim dniu swej wizyty w Australii, spotka się w stolicy kraju Canberrze z premierem Malcolmem Turnbullem i z gubernatorem generalnym Peterem Cosgrove’em. Para prezydencka przyleciała do Australii w piątek wieczorem.

W sobotę w Melbourne Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez gubernator stanu Wiktoria Lindę Marion Dessau z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę prezydent uczestniczył w Mauzoleum Pamięci ceremonii poświęconej wspólnym walkom polskich i australijskich żołnierzy pod Tobrukiem; następnie para prezydencka spotkała się z Polonią.

W poniedziałek rano miejscowego czasu prezydent Duda zostanie powitany przez premiera Turnbulla na dziedzińcu parlamentu. Następnie przewidziano spotkanie w cztery oczy obu polityków, po którym odbędą się rozmowy dwustronne pod przewodnictwem prezydenta Polski i premiera Australii.

Po tych rozmowach prezydent Duda spotka się, także w budynku parlamentu, z liderem opozycji parlamentarnej Billem Shortenem, szefem australijskiej Partii Pracy.

Następnie odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania prezydenta i pierwszej damy przez gubernatora generalnego Australii Petera Cosgrove’a i Jego Małżonkę. Po jej zakończeniu odbędą się rozmowy obu par.

Po południu Andrzej Duda zwiedzi The Australian War Memorial, gdzie m.in. złoży wieniec.

Wieczorem para prezydencka odleci do Sydney. Prezydent zwiedzi miasto, a we wtorek będzie uczestniczyć m.in. w inauguracji Polsko-Australijskiego Forum Ekonomicznego, a także w otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego PAiH.

Andrzej Duda spotka się też z inwestorami oraz z gubernatorem stanu Nowa Południowa Walia, gen. Davidem Hurleyem.

Z Canberry Marzena Kozłowska (PAP)

Na zdjęciu: Spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernator stanu Wiktoria i Małżonkiem

fot.prezydent.pl

Categories: Na bieżąco

Comments

  1. Normals
    Normals 21 sierpnia, 2018, 15:19

    No i się nie spotkał Adrian z premierem Australii bo premier Australii kiedy dowiedział się że Morawiecki wstrzymał zakup australijskiego złomu odwołał w ostatniej chwili spotkanie. Jak widać Adriana nikt na świecie nie szanuje i wcale się nie dziwię, bo jaki normalny człowiek szanowalby prezydenta który łamie konstytucję własnego państwa….

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*