Papież Franciszek zapalił światła na największej choince na świecie

Papież Franciszek zapalił światła na największej choince na świecie

Papież Franciszek zapalił w niedzielę światła na największej choince na świecie. Za taką uważa się instalację świetlną w formie drzewka na wzgórzu w Gubbio we włoskiej Umbrii. W Watykanie papież włączył sugestywny obraz naciskając klawisz aplikacji na tablecie.

Od ponad 30 lat choinkę układa się ze świateł na wzgórzu Ingino w Gubbio. Tworzy ją blisko tysiąc lampek. Instalacja ma 750 metrów wysokości i 450 metrów szerokości. W 1991 roku trafiła do Księgi rekordów Guinnessa.

Podczas telemostu Watykan-Gubbio papież powiedział zwracając się do mieszkańców średniowiecznego miasteczka: „Chcemy, aby światło Chrystusa było w nas. Boże Narodzenie bez światła nie jest Bożym Narodzeniem”.

W 2011 roku świetlną choinkę włączył Benedykt XVI, a rok później prezydent Włoch Giorgio Napolitano. (PAP)

fot.Pietro Crocchioni/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*