Morawiecki w Londynie: zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju

Morawiecki w Londynie: zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju

Powiedziałem premier Theresie May, że obecnie mamy w Polsce najniższe w historii bezrobocie; zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju, ale szanujemy oczywiście indywidualne decyzje – powiedział w czwartek w Londynie premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych.

Morawiecki wyraził zadowolenie, że brytyjska premier zapewniła, iż Polacy na Wyspach Brytyjskich „mogą czuć się spokojnie, bezpiecznie z punktu widzenia swoich przywilejów społecznych, socjalnych, pod każdym innym względem”. „Nam na tym bardzo zależało, ponieważ jest to rzeczywiście nasz obowiązek, dbałość o naszych obywateli, o ludzi którzy wyjechali z Polski” – powiedział szef polskiego rządu.

„Cieszę się, że znaleźli oni tutaj swój drugi dom. Aczkolwiek powiedziałem pani premier, że mamy najniższe w naszej historii bezrobocie. Zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju, ale oczywiście szanujemy wszystkie indywidualne decyzje ludzi dotyczące ich drogi życiowej” – powiedział Morawiecki. (PAP)

fot.LUKE MACGREGOR/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Na bieżąco

Comments

 1. Poloki do boju
  Poloki do boju 21 grudnia, 2018, 04:15

  Poloki nie przyjeżdżajcie tylko do Skandynawii. Szczególnie Szwecja i Norwegia, a w ogóle Północ tych rejonów. Nikt nie chce tu twarzowców, biegających polaczków za pięć funtów i patologii rodem z Polski. Nie chcemy Was tu. Nie wysyłacie CV tutaj. Trafiają do kosza.

  Reply this comment
 2. antek
  antek 2 stycznia, 2019, 08:29

  A gdzie mamy wyjeźdzać, jak w Polsce najlepiej.

  Reply this comment
 3. Polak w Skandynawii
  Polak w Skandynawii 5 stycznia, 2019, 13:38

  Tak. Nikt nie chce Polaków z Anglii. Tam wyjechał inny sort. Ten południowo-ukraińsko-litewsko-białoruski ze wschodniej polski.

  Reply this comment
 4. Pingpong
  Pingpong 6 stycznia, 2019, 07:05

  Taa. Z Anglii niech nie przyjeżdżają. Na portalach społecznościowych w Skandynawii widać różnicę do ukraińsko-białorusko-litewsko-ruskich ze wschodniej Polski naszych w Anglii

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*