Merkel najbardziej wpływową kobietą świata w rankingu „Forbesa”

Angela Merkel fot.Maurizio Gambarini/EPA

Angela Merkel fot.Maurizio Gambarini/EPA

Już piąty rok z rzędu kanclerz Niemiec Angela Merkel zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej wpływowych kobiet świata amerykańskiego magazynu „Forbes”. Na drugim miejscu znalazła się Hillary Clinton; na trzecim – żona Billa Gatesa, Melinda Gates.

Szefowa banku centralnego USA, Fed, Janet Yellen zajęła w tym rankingu czwarte miejsce, a na piątym znalazła się dyrektor generalna General Motors Mary Barra.

Francuzka Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jest szósta na liście „Forbesa”; kolejne miejsce przyznano prezydent Brazylii Dilmie Rousseff.

Pierwsza dama USA Michelle Obama jest na pozycji dziesiątej, prezydent Argentyny Cristina Kirchner na 16., prezydent Chile Michelle Bachelet ma miejsce 27. Premier Ewa Kopacz zajęła miejsce 40.

Angela Merkel znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata po raz dziesiąty.

Wśród kobiet zajmujących prominentne miejsca w świecie technologii znalazły się między innymi: Sheryl Sandberg, dyrektor wykonawcza Facebooka, na ósmym miejscu w rankingu „Forbesa”; Susan Wojcicki, dyrektor generalna YouTube – miejsce dziewiąte; Virginia Rometty, dyrektor wykonawcza IBM – miejsce 13.

Osiem kobiet uwzględnionych w rankingu jest szefami państw; na 41. miejscu znalazła się królowa Elżbieta II.

15 kobiet na tej liście to miliarderki; w tej kategorii prowadzi Oprah Winfrey, która w rankingu znalazła się na miejscu 12., jej fortuna oceniania jest na 3 mld dol. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*