Komorowski z Obamą m.in. o NATO i Ukrainie

Komorowski z Obamą m.in. o NATO i Ukrainie

Prezydenci Polski i USA Bronisław Komorowski i Barack Obama rozmawiali m.in. o Sojuszu Północnoatlantyckim i sytuacji na Ukrainie.

Komorowski przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych przy okazji 69. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Okazją do rozmowy prezydentów Polski i USA była wtorkowa kolacja wydana przez Obamę dla uczestników ZO NZ.

„Z prezydentem Obamą spotkałem się w tym roku po raz trzeci. Rozmowy przeważnie dotyczą spraw najważniejszych, jak bezpieczeństwo Polski i perspektywa umacniania flanki wschodniej NATO. Stałym elementem jest też ocena sytuacji na Ukrainie” – powiedział Komorowski polskim dziennikarzom w Nowym Jorku.

Zapewniał, że Polska niezmiennie wspiera Ukrainę w jej dążeniu do uzyskania bezpieczeństwa i gwarancji dla integralności terytorialnej. Jak podkreślił Komorowski, w tych kwestiach ma zbliżony punkt widzenia z przywódcą USA.

Prezydent dodał, że szersze rozmowy odbywały się w Warszawie podczas obchodów 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku, czy w Newport, podczas szczytu NATO.

„Ta rozmowa była sygnałem, że te sprawy pozostają ważne. Będzie sesja ogólna, na której każdy będzie mówił, co uzna za istotne. Ja będę mówił m.in. o kwestiach ukraińskich” – oświadczył Komorowski.

z Nowego Jorku Agnieszka Szymańska (PAP)

Na zdjęciu:

Prezydenci: USA Barack Obama (z lewej) i Polski – Bronisław Komorowski fot.Paweł Supernak/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*