Francja. Wieża Eiffla ponownie zamknięta dla zwiedzających

Wieża Eiffel’a w Paryżu w barwach narodowych Francji fot.Etienne Laurent/EPA

Wieża Eiffel’a w Paryżu w barwach narodowych Francji fot.Etienne Laurent/EPA

Wieża Eiffla została we wtorek ponownie zamknięta dla zwiedzających ze względu na problemy związane z wdrożeniem przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych po krwawych zamachach w Paryżu – poinformowała spółka SETE eksploatująca tę największą atrakcję miasta.

„Pomimo istotnych zabezpieczeń wdrożonych w sferze bezpieczeństwa dzięki posiłkom ze strony prefektury policji i systemowi nadzoru antyterrorystycznego Vigipirate, a także środkom bezpieczeństwa wewnętrznego”, pozostaje jeszcze dostosować warunki do przyjmowania zwiedzających – podała w komunikacie SETE, na którą powołuje się portal dziennika „Le Figaro” i agencja AFP.

Rzeczniczka spółki Marthe Ozbolt, cytowana przez Associated Press, powiedziała, że wieża Eiffla nie została otwarta we wtorek rano ze względu na obecną sytuację w mieście.

Wieżę Eiffla, którą codziennie odwiedza 15-20 tys. osób, zamknięto w sobotę do odwołania po zamachach, w których w piątek zginęło 129 ludzi, a 352 zostało rannych. Na znak żałoby wygaszono też iluminację. Wieża została znów otwarta dla publiczności w poniedziałek po południu i do środy miała być iluminowana w barwach narodowych Francji – na niebiesko-biało-czerwono. Tak było jedynie w poniedziałek.

Tego dnia pracownicy spółki SETE zażądali instalacji wokół obiektu barier wysokości 1,90 m w celu dokonywania pierwszej selekcji odwiedzających – tłumaczył jeden z przedstawicieli firmy.

Kiedy wieża została ponownie otwarta w poniedziałek, jeden z filarów został otoczony tego rodzaju barierą, ale pracownicy ocenili, że jest ona niewystarczająca – dodał przedstawiciel spółki. We wtorek po południu odbyło się w tej sprawie zebranie dyrekcji spółki z przedstawicielami personelu, podczas gdy instalowano pierwsze bariery – dodał. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*