Europejska edycja Politico rusza wiosną przyszłego roku

Europejska edycja amerykańskiego portalu informacyjnego Politico rusza wiosną jako joint venture z wydawnictwem Axel Springer – poinformowały w środę obie firmy w Berlinie.

POLITICO Newsroom, shown in 2012. (M. Scott Mahaskey/POLITICO)

fot.politico.com

Ponad 30 dziennikarzy w Brukseli we współpracy z reporterami w innych stolicach będzie wydawało portal politico.eu, a także tygodnik „Politico”, na którego potrzeby przejęto „European Voice”.

Politico chce stać się wiodącym medium informującym o sprawach Unii Europejskiej – mówi jego redaktor naczelny John Harris. Wydarzenia w Brukseli mają być przedstawiane równie interesująco, jak polityka w Waszyngtonie.

W Waszyngtonie pracuje dla Politico 220 dziennikarzy. Portal internetowy odwiedza co miesiąc do 8 milionów użytkowników. Politico wydaje też biuletyn, własny magazyn, organizuje debaty i narady.(PAP)

fot.politico.com

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Na bieżąco
Tags: Europa, Politico

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*