Rewolucja na rynku nowych samochodów. Kontynuujemy przegląd

Chevrolet Sonic fot.Tannen Maury/EPA

Firma marketingowa J.D.Power postanowiła zbadać niezawodność nowych samochodów. Badacze porównali dostępne na amerykańskim rynku marki i modele pod względem fabrycznych usterek i awarii powstałych w pierwszych trzech miesiącach użytkowania samochodu. Wyniki są zaskakujące.

W zeszłym tygodniu przedstawiłem wyniki dość sensacyjnych badań niezawodności samochodów, opracowanych przez jedną z najbardziej liczących się na rynku firm marketingowych – J.D.Power. Badania te, zatytułowane „Initial Quality Study” dotyczą okresu pierwszych 3 miesięcy po kupnie nowego samochodu. Badacze uwzględnili liczbę usterek danej marki i modelu, zgłaszaną przez użytkowników podczas pierwszych miesięcy od kupna pojazdu.

O palmę pierwszeństwa biły się, z sukcesem zresztą, firmy koreańskie i amerykańskie z producentami japońskimi. Największą sensacją były znakomite wyniki firmy Kia.
W tym tygodniu przedstawiam wyniki niezawodności w poszczególnych klasach samochodów.

Przyglądając się tym wynikom, warto zwrócić uwagę na fakt, że przeczą one popularnym stereotypom na temat niektórych marek i modeli. Na przykład Kia Forte pod względem niezawodności zostawiła z tyłu tak popularne modele, jak Toyota Corolla i Honda Civic. Warto zapoznać się z badaniami J.D Power, szczególnie jeśli planujemy kupno nowego samochodu.

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

Categories: Motoryzacja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*