Prawie nowy samochód za połowę ceny

Prawie nowy samochód za połowę ceny

Nie jest tajemnicą, że najlepsze okazje, aby dobrze kupić używany samochód trafiają się głównie przez zakup samochodów po 3-letnim leasingu. To właśnie wśród tych samochodów trzeba wybrać takie, które są wystarczająco interesujące z jednej strony a z drugiej – straciły na wartości więcej niż inne, a więc są relatywnie tanie. Z reguły utrata wartości w tym przypadku to minimum 50 proc. Oto lista samochodów używanych, które po trzech latach tracą najwięcej na wartości, a więc ich kupno to świetna okazja.

BMW serii 5

Średnia cena używanej 3-letniej „beemki” z 5 serii to 30 846 dol.; deprecjacja, czyli utrata na wartości – 52,6 proc. Samochód z roku modelowego 2015, który stracił największą część swojej pierwotnej wartości po trzech latach, to według iSeeCars.com, właśnie średniej wielkości BMW serii 5. W salonach znajdziesz używane modele z czterema, sześcioma lub ośmioma cylindrami, z napędem na tylne lub wszystkie koła, w zależności od wersji. Wszystkie zapewniają wygodę i osiągi, które są o kilka stopni powyżej średniej.

Volkswagen Passat

Cena tego 3-letniego samochodu to 14 906 dol.; deprecjacja wynosi 50,7 proc. Volkswagen Passat pozostaje godnym polecenia wyborem wśród średniej wielkości sedanów, z dobrymi osiągami oraz wygodnym i przestronnym wnętrzem, które oferuje naprawdę obszerne miejsce na nogi z tyłu i nieskomplikowane elementy sterujące deski rozdzielczej.

Mercedes-Benz E-Class

Średnia cena po 3 latach – 34 010 dol.; deprecjacja – 49,9 proc. Prawdopodobnie najbardziej wyrafinowany, średniej wielkości luksusowy sedan w USA. Mercedes-Benz E-Class ma piękną stylistykę nadwozia, z bogatym i dobrze zaprojektowanym wnętrzem oraz osiągi od zadowalającego do mocnego, w zależności od wersji. Wiele modeli obejmuje wersje z napędem na tylne i wszystkie koła, w wersjach sedan, coupe i kabriolet.

BMW serii 3

Średnia cena po trzech latach to 24 024 dol.; deprecjacja – 49,8 proc.
BMW serii 3 to kompaktowy sportowy sedan, którego inni producenci luksusowych samochodów próbują pokonać, ale nie potrafią zbliżyć się, jeśli chodzi o dynamikę jazdy. Ponieważ „beemer” traci prawie połowę wartości po trzech latach, kupowanie dobrze utrzymanego modelu po leasingu jest rozsądnym rozwiązaniem.

Ford Taurus

Cena 3-letniego modelu to średnio 18 098 dol; deprecjacja wynosi 49,7 proc. Zainteresowanie dużymi samochodami maleje, ponieważ konsumenci wybierają wyższe i bardziej przestronne SUV-y. Mimo to, przy takim tempie amortyzacji, używany Taurus jest wart swojej ceny!

Chrysler 200

Średnia cena po trzech latach używania to 14 011 USD; deprecjacja – 48,4 proc. Samochód nie jest już produkowany, ale został przeprojektowany w 2015 roku z ekspresyjną i atrakcyjną stylizacją, z wyborem czterocylindrowych silników i V6. Dobrze spisuje się pod wieloma względami, szczególnie z napędem na cztery koła.

Volkswagen Jetta

Średnia cena 3-letniej Jetty to 13 157 dol.; deprecjacja wynosi 48,1 proc. VW Jetta wydaje się bardziej sportowy, niż typowy kompaktowy sedan. Sprawnie zaprojektowane wnętrze, które zapewnia wystarczająco dużo przestrzeni przed sobą, aby nawet wyżsi kierowcy mogli czuć się komfortowo, pozostawiając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca dla dwóch dorosłych osób z tyłu. Adekwatna moc nawet w silniku czterocylindrowym.

Audi A3

Średnia cena 3-letniego samochodu to 21 120 dol.; deprecjacja – 47,9 proc. Sportowy sub-kompaktowy Audi jest odrobinę szybszy w porównaniu z większym sedanem A4, choć ma trochę za mało miejsca na tylnym siedzeniu. Czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, napęd na przednie lub na wszystkie koła. Jest ładnie stylizowany z bogatym i łatwym do opanowania multimedialnym systemem sterowania.

Cadillac SRX

Średnia cena – 26 291 dol.; deprecjacja – 47,2 proc. Zastąpiony przez XT5, średniego wymiaru SRX ma ładny kształt, dobrze wyważony napęd na cztery koła, wysoką jakość i żwawy układ napędowy z silnikiem V6. Do tego bogate wnętrze i dziesiątki dodatkowych usprawnień i rozwiązań.

Buick Enclave

Średnia cena 3-letniego Buicka to 26 620 dol.; deprecjacja wynosi 46,8 proc. Trzyrzędowy rodzinny Buick właśnie przeszedł gruntowną przebudowę, która przypuszczalnie niekorzystnie wpłynęła na wartość odsprzedaży modeli generacji poprzedniej. Mimo to, Enclave z 2015 roku jest elegancki w środku i na zewnątrz, z przestronnym i wygodnym wnętrzem i dość płynną jazdą, ciekawym silnikiem V6 pod maską i wyborem napędu przedniego lub AWD.

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

fot.Erik S. Lesser/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Motoryzacja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*