Najlepsze trzyletnie samochody

Najlepsze trzyletnie samochody

W zeszłym tygodniu przedstawiłem najlepsze marki samochodów po trzech latach użytkowania wg badań firmy JD Power & Associates. Badania te określane są terminem Vehicle Dependability Study (w skrócie VDS), czyli Studium Niezawodności Pojazdów. Użytkownicy samochodów po trzech latach od ich kupienia proszeni są o wypełnienie specjalnej ankiety, gdzie notowane są usterki w samochodzie. Ilość tych usterek określa niezawodność poszczególnych marek i modeli samochodów.
Dzisiaj przedstawię najlepsze modele samochodów w poszczególnych klasach i segmentach.

Modele Toyota Motor Corporation otrzymały aż sześć z 19 wyróżnień w segmencie, z których większość dotyczy pojedynczej korporacji biorącej udział w badaniu. Nagrodzonymi modelami są Lexus CT, Lexus ES, Lexus GS, Lexus RX, Toyota Prius i Toyota Tacoma. Modele General Motors otrzymały pięć nagród za Buicka LaCrosse, Chevroleta Equinox, Chevroleta Malibu, Chevroleta Traverse i Chevroleta Silverado. Audi Q3 to jedyny model w badaniu z 2018 r., który otrzymał nagrodę już w pierwszym roku wprowadzenia. Inne modele otrzymujące nagrody segmentowe to: Dodge Challenger, Ford Super Duty, Ford Expedition, Honda Odyssey, Hyundai Tucson, Kia Rio i Mercedes-Benz GLK-Class.
Oto tabela najmniej psujących się samochodów osobowych po trzech latach użytkowania. W tabeli tej zwraca uwagę brak takich renomowanych modeli samochodów jak Toyota Corolla, Honda Civic czy Honda Accord. Czyżby samochody amerykańskie i europejskie dogoniły jakością Hondę i Toyotę?
Uwaga: w tabeli zamieszczone są wyłącznie samochody, które uzyskały wynik powyżej średniej i otrzymały wystarczającą ilość ocen.

Druga tabela przedstawia najmniej psujące się samochody typu SUV, półciężarówki i minivany po trzech latach użytkowania. W tej tabeli zwraca uwagę brak takich samochodów jak Toyota Sienna czy Jeep, który mimo swojej popularności nie zajął żadnego premiowego miejsca, choć poza tabelą znalazły się również Honda CR-V i Toyota RAV4.

Badanie 2018 US Vehicle Dependability Study opiera się na odpowiedziach 36 896 pierwszych właścicieli pojazdów z roku modelowego 2015 po trzech latach użytkowania pojazdu. Badanie zostało przeprowadzone w okresie od października do grudnia 2017 roku.

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

 

Na zdjęciu: Toyota Prius fot.Christopher Jue/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Motoryzacja

Comments

 1. Olo
  Olo 8 kwietnia, 2018, 00:41

  No i co tu kupić (-;

  Reply this comment
 2. Piotr-elder
  Piotr-elder 8 kwietnia, 2018, 02:05

  Te badania i ranking to są o „kant dupy” ! Pytania były typu: czy ci się psuje JPS i inne duperele! Oczywiście badania były robione pod firmę Chevrolet.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*