Najbardziej lubiane samochody w 2017 r.

Najbardziej lubiane samochody w 2017 r.

Często piszę w tej rubryce o samochodach najlepszych, najbardziej niezawodnych i najbardziej zaawansowanych technicznie. Na zakończenie roku postanowiłem przedstawić wyniki bardzo ciekawej ankiety przygotowanej przez magazyn „Consumer Report”. Oto najbardziej lubiane samochody mijającego roku.

„Consumer Report” to jedyny magazyn, który ocenia najrozmaitsze wyroby i usługi bez umieszczania reklam. Takie podejście pozwala przypuszczać, że oceny przygotowane przez dziennikarzy są bezstronne i uczciwe.
Magazyn znany jest również z testowania i oceniania samochodów. Finansowe limity nie pozwalają niestety na bardziej dokładne testy techniczne. Dziennikarze magazynu kupują po dwa nowe samochody każdego modelu i testują je przez stosunkowo krótki czas. Magazyn rozsyła również ankiety do użytkowników samochodów, pytając ich o wrażenia związane z użytkowaniem pojazdów.
Autorzy ankiety pytają właścicieli samochodów, czy chcieliby kupić ten sam samochód ponownie oraz czy kupiony samochód spełnia ich oczekiwania. Respondenci oceniają swoje samochody w sześciu kategoriach: wygody prowadzenia, komfortu, wartości, stylizacji, systemu audio i klimatyzacji.

Tesla i Porsche zajęły dwie najwyższe pozycje w rankingu satysfakcji właścicieli aut. Należąca do firmy Hyundai luksusowa marka Genesis po raz kolejny dowiodła, że determinacja i pracowitość się opłacają. Firma Genesis pozostawiła w tyle tak renomowane marki jak Audi czy BMW. Nawet słynny Lexus, który dla fachowców jest marką wzbudzającą największe zaufanie, w tym zestawieniu wylądował na 18 pozycji. Z innych renomowanych marek warto zwrócić uwagę na bardzo niskie notowania firm Mercedes-Benz, Cadillac czy Infiniti. Największą niespodzianką są niskie pozycje Nissana i należącej do Hondy Acury, która została uznana za firmę przynoszącą nabywcom największe rozczarowanie.

Oto pierwsza dziesiątka wraz z wynikiem cyfrowym wskazującym na procent zadowolonych właścicieli:

1. Tesla – 90
2. Porsche – 85
3. Genesis 81
4. Chrysler – 78
5. Audi – 76
6. Mazda – 76
7. Subaru – 76
8. Toyota – 76
9. Honda – 75
10. Lincoln – 75

Bardzo ciekawe jest zestawienie, które modele samochodów najlepiej spełniły oczekiwania właścicieli.

Oto 10 modeli, które nie zawiodły oczekiwań kierowców.

1. Tesla Model S
2. Porsche 911
3. Chevrolet Corvette
4. Lincoln Continental
5. Ford F-350
6. Mazda MX-5 Miata
7. Toyota Prius
8. Tesla Model X
9. Honda Odyssey
10. Dodge Challenger

Nie można nie wspomnieć o samochodach, które dla swoich nabywców były największym rozczarowaniem. Auta te zestawione są w kolejności wyników. Samochodem, który okazał się największą klapą jest Mercedes Benz GLA i trudno się dziwić – jest to podniesiona wersja hatchback modelu CLA. Kiepska skrzynia biegów, głośny w środku i z dziwacznie ustawionym silnikiem, który przyspiesza dopiero w pewnym momencie, niejako z zaskoczenia.

1. Dodge Grand Caravan
2. Fiat 500
3. Ford Transit Connect
4. Infiniti QX60
5. Dodge Journey
6. Nissan Versa Sedan
7. Chevrolet Trax
8. Acura ILX
9. Nissan Sentra
10. Mercedes-Benz GLA

Za tydzień przypomnę najważniejsze motoryzacyjne wydarzenia 2017 roku. Wszystkim Czytelnikom życzę wspaniałego 2018 roku!

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

 

fot.MAURITZ ANTIN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Motoryzacja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*