Jak dobrze kupić nowy samochód. Część II – rzeczywisty koszt utrzymania samochodu

fot.Alex Mihis/Pexels.com

Dzisiaj zajmijmy się kontynuacją tematu sprzed tygodnia, a więc kosztami utrzymania samochodu. Przedstawiłem poniżej koszt utrzymania samochodów luksusowych, SUV, minivanów i pickupów.
Chciałbym zwrócić uwagę na kilka interesujących punktów. Przykładowo – koszt utrzymania Cadillaca CTS po 5 latach jest wyższy niż koszt utrzymania Mercedesa E250 diesel aż o 3,2 tys. dolarów.

Koszt utrzymania Mazdy CX-5 jest o 6 tys. dol. wyższy niż np. Hondy CR-V!
Z pickupów najbardziej oszczędnymi wydają się być samochody amerykańskie, zostawiając w tyle Toyotę Tundrę.

Za tydzień podpowiem, na co zwracać uwagę wybierając wyposażenie samochodu. Jakie elementy są istotne, a jakie mniej i dlaczego.
W międzyczasie zapraszam na moją stronę internetową – “autowusa.com” lub Facebooka, pod analogicznym adresem.

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

Categories: Motoryzacja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*