„Consumer Reports” wybiera najlepsze samochody

„Consumer Reports” wybiera najlepsze samochody

Amerykański Magazyn Konsumenta czyli „Consument Report” opublikował swoją doroczną listę najlepszych marek samochodów i najlepszych modeli w poszczególnych klasach.

Najlepsze marki samochodów

Subaru zdetronizowało Genesis na szczycie corocznego rankingu najbardziej niezawodnych marek samochodowych wg magazynu “Consumer Reports”. Tesla Model 3 odpadła z listy polecanych pojazdów. Po raz trzeci z rzędu marka Fiat zajęła ostatnie miejsce w rankingu, a Tesla i Chrysler spadły o 11 miejsc w porównaniu do 2018 roku.
Zestawienie „Consument Report”, jedna z najbardziej wpływowych publikacji ujawniła w czwartek również listę najlepszych samochodów w 10 kategoriach na specjalnej prezentacji dla dziennikarzy w National Press Club w Waszyngtonie.
Wyróżnienia „Consumer Reports” dodają dodatkowego blasku marce Subaru, która ustanawiała rekordy sprzedaży w USA w każdym z ostatnich 10 lat.
Toyota umieściła najwięcej modeli na liście 10 najlepszych, w tym trzema nowymi modelami: subcompactem Yarisem, hybrydowo-elektrycznym Priusem i dużym sedanem Avalon.
Kolejnym nowym zwycięzcą jest BMW X5, które zdobyło najwyższe wyróżnienie dla luksusowych SUV-ów. Warto zwrócić uwagę, że „Consumer Report” stwierdził, że jest to jeden z najlepszych SUV-ów, jakie jego zespół kiedykolwiek testował.

A oto lista najlepszych samochodów w 10 kategoriach wg „Consumer Reports”:

Najmniejszy samochód: Toyota Yaris (17 570 dol. – cena wersji testowanej)
Średni samochód: Toyota Camry Hybrid (28 949 dol. – cena wersji testowanej)
Duży samochód: Toyota Avalon Hybrid (38 643 dol. – cena wersji testowanej)
Hybrydowy/elektryczny samochód: Toyota Prius (27 323 dol. – cena wersji testowanej)
Najmniejszy SUV: Hyundai Kona (25 025 dol. – cena wersji testowanej)
Kompaktowy SUV: Subaru Forester (29 341 dol. – cena wersji testowanej)
Średni SUV: Subaru Ascent (43 867 dol. – cena wersji testowanej)
Pełnowymiarowy pickup: Ford F-150 (52 535 dol. – cena wersji testowanej)
Kompaktowy samochód luksusowy: Audi A4 (48 890 dol. – cena wersji testowanej)
Luksusowy SUV: BMW X5 (68 730 dol. – cena wersji testowanej).

A oto lista 10 najgorszych samochodów wg “Consumer Reports”:

Volkswagen Atlas
Cadillac CTS
Alfa Romeo Julia
Kia Cadenza
Cadillac Escalade
Cadillac CT6
Chevrolet Silverado 2500HD
Tesla Model X
Buick Enclave
Jaguar F-Pace

Co to jest „Consumer Reports”

„Consumer Reports” to amerykański magazyn wydawany od 1936 roku przez Unię Konsumenta (“Consumers Union”), organizację typu non-profit czyli, który zajmuje się bezstronnymi testami produktów, badaniami konsumenckimi, edukacją publiczną i orzecznictwem.
„Consumer Reports” publikuje recenzje i porównania produktów i usług konsumenckich w oparciu o raportowanie i wyniki z własnego laboratorium testowego i centrum badań ankietowych. Magazyn nie przyjmuje reklam, płaci za wszystkie testowane produkty, a jako organizacja non-profit nie ma akcjonariuszy. Publikuje także ogólne i szczegółowe przewodniki zakupu produktów i usług.
Raporty konsumenckie są dobrze znane ze swojej polityki dotyczącej niezależności redakcyjnej, dzięki której CR nie ma żadnego innego celu poza interesami konsumentów.
„Consumer Reports” nie zezwala na reklamy zewnętrzne w czasopiśmie, ale na swojej stronie internetowej znajdują się reklamy sprzedawców detalicznych.

Andrzej Babinicz

andrzej_babinicz
warszawiak z pochodzenia, wychowany w Bytomiu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL. Pracował w Centralnym Biurze Projektów Bistyp w Warszawie. W 1979 r. wyemigrował do Chicago. Pracował m.in. dla Franka Bella – niezależnego dealera Fiata i MG. Po wycofaniu się fiata z rynku amerykańskiego od 1981 roku pracował dla firmy Chrysler. Od 1987 r. prowadził pogadanki motoryzacyjne w różnych polonijnych programach radiowych. W 1991 r. wydał poradnik zatytułowany: „Samochód w Ameryce”. W latach 1997-2016 prowadził ze swoim wspólnikiem Robertem Rogalskim salon samochodowy w Chicago. Poza samochodami jego pasją są podróże po świecie, zwłaszcza do Afryki.
babinicz@autowusa.com
Tel: 773-796-7015,
autowusa.com
facebook.com/AutowUsa
twitter.com/autowusa

 

fot.Christopher Jue/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Motoryzacja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*