Kto pyta, nie błądzi Wszystko o Medicare. ZDROWIE. ŻYCIE. PRZYSZŁOŚĆ.

Kto pyta, nie błądzi Wszystko o Medicare. ZDROWIE. ŻYCIE. PRZYSZŁOŚĆ.

Rubryka „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Klientami. Przedstawiamy pytania, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Rubryka pojawia się co dwa tygodnie na łamach ,,Dziennika Związkowego”.

 

Pani Janina:

Mam 68 lat i za chwile stracę ubezpieczenie z pracy. Czy w moim wieku nadal mogę się kwalifikować na Medicare?

 

Robert Sobczak:

Z teoretycznego punktu widzenia powinna pani być na Medicare od 65 roku życia. Posiadanie ubezpieczenia z pracy nie pozbawia nas obowiązku aktywacji co najmniej części A Medicare i daje nam również możliwość zawieszenia części B właśnie ze względu na posiadanie ubezpieczenia z pracy. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do biura Social Security, by wystartować część A. Niestety część B będzie Pani mogła wystartować w pierwszym kwartale następnego roku z datą wejścia planu w życie 1 lipca roku, w którym składamy podanie.

 

Pan Krzysztof:

Chce wykupić dodatki do Medicare, jakie dokumenty mam przygotować?

 

Robert Sobczak:

Aby wykupić dodatki do Medicare potrzeba następujące dokumenty:

  • prawo jazdy, lub stanowe ID
  • nową karta Medicare z 11 cyfrowym numerem identyfikacyjnym
  • lista lekarstw, z których korzysta pan w chwili obecnej
  • lista lekarzy, z których usług pan obecnie korzysta
  • dane z pana konta czekowego mogą być przydatne w niektórych sytuacjach.

 

Pani Krystyna:

Chce wykupić suplementy do Medicare, jaką formę płatności powinnam przygotować?

 

Robert Sobczak:

Zanim odpowiem na to pytanie chciałbym podkreślić, że jedyne koszty, z którymi będzie się pani musiała uporać są to koszty ubezpieczenia, pobierane bezpośrednio przez firmę ubezpieczeniową z pani Social Security Benefits albo z konta czekowego lub oszczędnościowego. Niektóre firmy pozwolą pani wysłać opłatę w formie czeka co miesiąc, kwartalnie lub rocznie w zależności od pani wyboru lub skorzystać z opłaty kartą kredytową. Żaden szanujący się agent nie powinien pobierać żadnych dodatkowych opłat za swoją usługę.

 

Pan Jan:

Mam tylko part A Medicare. Nie chce wykupywać part B, chce tylko part D na leki, koleżanka mi powiedziała, że nie jest to możliwe, czy to prawda?

 

Robert Sobczak:

Można nabyć plan zniżkowy na leki na receptę (część D) posiadając tylko i wyłącznie aktywną część A. Jest to jak najbardziej możliwe.

 

Pan Henryk:

Kiedy mogę zmienić mój plan Medicare Advantage na inny?

 

Robert Sobczak:

Panie Henryku, jeśli nie jest Pan posiadaczem Medicaid  lub nie kwalifikuje się pan na specjalny okres zapisowy, następnym okresem, w którym będzie pan mógł zmienić swój plan Medicare Advantage na inny, będzie roczny otwarty okres zapisowy, który przypada między 15 października, a 7 grudnia każdego roku.

 

Pani Aniela:

Kiedy będzie następny roczny okres zapisowy na Medicare i czy będę mogła wtedy zmienić mój part D na inny?

 

Robert Sobczak:

Następny coroczny okres zapisowy, tak jak wspomniałem w pytaniu powyżej, przypada na okres między 15 października, a 7 grudnia. Tak, będzie pani mogła zamienić obecny plan zniżkowy na lekarstwa (part D) na inny.

 

Pan Kazimierz:

Czy plany na leki posiadają deductible?

 

Robert Sobczak:

Deductible jest jedną z odpowiedzialności klienta zdefiniowanych w przepisach związanych z systemem  Medicare dotyczących części D Medicare. Niektóre plany zniżkowe na leki na receptę znoszą tą odpowiedzialność w zamian za wyższą stawkę miesięczną. Przypominam, że maksymalne możliwe deductible na rok 2019 wynosi 415 dol.

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

 

fot.123RF

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*