Zmarł John Guillermin, reżyser „King Konga” i „Płonącego wieżowca”

John Guillermin fot.Alamy Stock Photo

John Guillermin fot.Alamy Stock Photo

W wieku 89 lat w swoim domu w Kalifornii zmarł John Guillermin, który wyreżyserował takie filmy, jak „King Kong”, „Płonący wieżowiec” czy „Śmierć na Nilu”. Przyczyną śmierci wybitnego reżysera i scenarzysty był atak serca.

Guillermin zmarł w niedzielę 27 września, lecz informację o jego śmierci rodzina podała w czwartek.

Brytyjskiemu reżyserowi, mieszkającemu w USA od 1964 roku, sławę przyniosły wysokobudżetowe filmy akcji, takie jak „King Kong” z 1976 roku oraz katastroficzny „Płonący wieżowiec” z 1974 roku, który otrzymał trzy Oscary i dwa Złote Globy.

Guillermin w swojej karierze współpracował z największymi sławami Hollywood m.in. Paulem Newmanem, Jeffem Bridgesem, Fredem Astairem czy z Jessicą Lange.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*