Zmarł amerykański aktor Burt Reynolds

Zmarł amerykański aktor Burt Reynolds

Zmarł Burt Reynolds, popularny amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny – poinformował „The Hollywood Reporter”, powołując się na menedżera aktora Erika Kreutzera. Reynolds zmarł w czwartek w szpitalu na Florydzie. Miał 82 lata.

Hollywoodzki gwiazdor był także reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym.

Reynolds, którego szczyt kariery przypadł na lata 70. i 80. ub. wieku, znany jest z głównych ról w takich filmach jak „Uwolnienie” (1972), „Najdłuższy jard” (1974), kolejne części komedii sensacyjnej „Mistrz kierownicy ucieka” (1977, 1980, 1983) czy „Boogie Nights” (1997).

Ze swym charakterystycznym wąsem, surowym wyglądem i aurą macho był wiodącym męskim symbolem seksu lat 70. W roku 1972 w magazynie dla kobiet „Cosmopolitan” pojawił się nago, leżąc na niedźwiedziej skórze.

Życie osobiste Reynoldsa czasami przyćmiewało jego filmy; małżeństwa z aktorkami Loni Anderson i Judy Carne zakończyły się rozwodami, romansował z aktorkami Sally Field czy Dinah Shore.

W szczytowym okresie swojej kariery Reynolds był jednym z najbardziej kasowych aktorów w branży filmowej, do czasu dekoniunktury w połowie lat 80 – zwraca uwagę agencja Reutera. Jednak nietrafione inwestycje, życie ponad stan i seria nieudanych filmów sprawiły, że znalazł się na skraju bankructwa. By podreperować swój budżet, przed dwoma laty zaczął wyprzedawać majątek i napisał autobiografię „But enough about me” („Dość już o mnie”).

W marcu 2010 roku aktor przeszedł operację wszczepienia bypassów naczyń wieńcowych serca. (PAP)

fot.Alan Light/Flickr

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*