Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios

Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios

Woody Allen nakręci serial telewizyjny dla Amazon Studios – poinformowała we wtorek amerykańska wytwórnia. Serial – pierwszy w karierze legendarnego reżysera – będzie dostępny w wybranych krajach w serwisie streamingowym Prime Instant Video. Premiera w 2016 r.

O serialu na razie wiadomo jedynie, że Allen napisze scenariusz i wyreżyseruje całą pierwszą serię, a odcinki będą trwały ok. 30 minut. Nieznany jest tytuł dzieła, jego obsada ani nawet zarys fabuły.

Ogłaszając nowy projekt, wiceszef Amazon Studios (wytwórni filmowej należącej do największego na świecie sklepu sprzedaży wysyłkowej Amazon) Roy Price nazwał Allena „twórcą i wizjonerem, który na koncie ma jedne z najlepszych filmów wszech czasów” i od lat „należy do kreatywnej czołówki amerykańskiej kinematografii”.

Sam reżyser w oświadczeniu z właściwym sobie poczuciem humoru skonstatował: „Nie wiem, jak do tego doszło. Nie mam nowych pomysłów i nie jestem pewien, gdzie mam zacząć. Coś mi mówi, że Roy Price może jeszcze pożałować swojej decyzji”.

Dzieło Allena będzie dostępne w przyszłym roku w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech za pośrednictwem usługi Prime Instant Video – utworzonego przez Amazona serwisu udostępniania plików wideo, który za opłatą pozwala użytkownikom legalnie oglądać zamieszczone w nim seriale i filmy.

Od swego reżyserskiego debiutu, „Jak się masz, koteczku?” z 1966 r., 79-letni obecnie Woody Alen nakręcił ponad 40 filmów, a w wielu sam wystąpił. Swoją karierę zaczynał jednak w telewizji w latach 50. i 60., gdy współtworzył scenariusze do programów takich jak „Sid Caesar’s Show” i „The Laughmaker”, a następnie zaczął próbować swych sił jako komik.

Do jego najlepiej znanych dzieł należą „Annie Hall”, „Hannah i jej siostry”, „Zelig” czy „Manhattan”. Jego ostatni film to „Magia w blasku księżyca” z zeszłego roku, na ten rok już zapowiedział kolejny.

Allen na koncie ma cztery Oscary i dwa Złote Globy. W ubiegłym roku dostał prestiżową Nagrodę im. Cecila B. DeMille’a za całokształt twórczości. (PAP)

Na zdjęciu: Woody Allen w środku fot.Claudio Peri/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*