W.Brytania. Media spekulują o fabule i tytule nowego Bonda

Czy Daniel Craig dał się ponownie namówić na zagranie roli Bonda?  fot.Mario Guzman/EPA

Akcja 25. filmu z serii o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości Jamesie Bondzie będzie rozgrywała się w Chorwacji, a w głównej roli ponownie wystąpi Daniel Craig – poinformowały niedzielne wydania brytyjskich mediów.

Dziennik „Daily Mirror” doniósł, że fabuła filmu – pod roboczym tytułem „Shatterhand” („Grzmocąca pięść”) – ma być wzorowana na książce amerykańskiego pisarza Raymonda Bensona, który napisał również inne powieści o przygodach słynnego 007, m.in. „Jutro nie umiera nigdy” i „Śmierć nadejdzie jutro”.

Jak donoszą brytyjskie media, w rolę Jamesa Bonda wcieli się najprawdopodobniej po raz piąty 49-letni Daniel Craig. Aktor wcześniej zapowiadał, że „wolałby sobie podciąć nadgarstki” niż ponownie wystąpić w roli najsłynniejszego agenta brytyjskiego wywiadu, ale zdaniem dziennikarzy producentom udało się go przekonać do kolejnego występu w serii.

Zdjęcia do filmu mają odbyć się w Chorwacji w przyszłym roku. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w prasie po tym, gdy przedstawiciel miejscowych władz w chorwackim Dubrowniku pochwalił się tym w rozmowie z lokalnymi mediami. Fabuła ma również poprowadzić głównego bohatera m.in. na południe Francji i do Japonii.

Według informacji tabloidu „The Sun” faworytką do nagrania tytułowej piosenki jest brytyjska wokalistka Adele, która w przeszłości świętowała sukcesy z utworem do filmu „Skyfall”, wygrywając m.in. nagrody Grammy i Złotego Globu.

25. część przygód Jamesa Bonda powinna trafić do kin w listopadzie 2019 roku.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Categories: Kultura
Tags: Bond, film, james bond

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*