W 2018 r. kompozytor Andrew Lloyd Webber wyda swoją autobiografię

Andrew Lloyd Webber
fot.CHRISTIAN CHARISIUS/EPA

Sławny brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber, twórca takich scenicznych hitów jak „Upiór w operze”, „Evita” i „Koty” zamierza 6 marca 2018 r. opublikować swoją autobiografię pt. „Unmasked”.

„Będzie to pierwsza książka napisana przez niego” – podała w poniedziałek AP.

Jak informuje AP, Andrew Lloyd Webber chce opublikować swoją autobiografię pt. „Unmasked” 6 marca 2018 r., uprzedzając 70. rocznicę swoich urodzin, które przypadają na 22 marca.

W książce, która ma ukazać się w wydawnictwie HarperCollins, mają znaleźć się opisy „jego osiągnięć, zwrotów losu, okoliczności, które przynosiły mu zarówno sukcesy, jak i rozczarowania”. Publikacja ma zawierać również analizy jego przedstawień i muzyki, komentarze na ich temat, oraz opowieści o znanych postaciach ze świata muzyki i teatru, takich jak: Elaine Paige, Sarah Brightman, David Frost, Judi Dench, Richard Branson, A.R. Rahman, Mandy Patinkin, Richard Rodgers, Norman Jewison, Milos Forman, Placido Domingo, Barbra Streisand, Michael Crawford, Gillian Lynne i Betty Buckley.

W wydanym oświadczeniu Webber napisał, że „od dawna opierał się chęci napisania własnej historii, ale ostatecznie uległ presji ze strony rodziny i przyjaciół”.

Andrew Lloyd Webber (ur. 22 marca 1948 r. w Londynie) należy do najbardziej popularnych kompozytorów w historii teatru muzycznego na świecie. Skomponował i napisał utwory do blisko 20 musicali. W ubiegłym sezonie na Broadwayu równolegle grano cztery jego musicale: „Bulwar Zachodzącego Słońca”, „School of Rock”, „Koty” i „Upiora w operze”. Inne skomponowane przez niego musicale to, m.in.: „Aspects of Love”, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „Jesus Christ Superstar” oraz „Love Never Dies”.

Siedmiokrotnie zdobywał nagrody Tony i Oliviera. Jest laureatem Złotego Globu oraz nagrody im. Richarda Rodgersa „za doskonałość w teatrze muzycznym”. Trzykrotnie otrzymał nagrodę Grammy. W 1997 r. Webber uhonorowany został Oscarem za najlepszą piosenkę do filmu „Evita”.(PAP)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*