Trump o Streep: marionetka Hillary Clinton

Trump o Streep: marionetka Hillary Clinton

Prezydent elekt Donald Trump nazwał w poniedziałek znaną aktorkę Meryl Streep, która skrytykowała go w czasie ceremonii rozdania Złotych Globów, marionetką jego rywalki z wyborów prezydenckich Hillary Clinton.

„Meryl Streep, jedna z najbardziej przereklamowanych aktorek w Hollywood, nie zna mnie, ale zaatakowała mnie wczorej wieczorem na rozdaniu Złotych Globów” – napisał na Twitterze Trump, który nazwał aktorkę „marionetką wielkiej przegranej, Hillary”.

67-letnia Meryl Streep, która została nagrodzona w niedzielę Złotym Globem za całokształt twórczości, niemal całe swoje przemówienie podczas ceremonii poświęciła krytyce zachowania Donalda Trumpa. Ironizowała, że jednym z najlepszych „występów” ostatniego czasu była dla niej sytuacja, w której Trump naśladował publicznie na wiecu w Karolinie Północnej w listopadzie 2015 roku dziennikarza „New York Timesa” Serge’a Kovaleskiego, chorującego na wrodzoną sztywność stawów.

Jak mówiła aktorka, „brak szacunku zachęca do braku szacunku, przemoc podżega do przemocy”. „Gdy ludzie wpływowi wykorzystują swoją pozycję do tyranizowania innych, wszyscy przegrywamy” – oświadczyła Streep, która jednak nie wymieniła Trumpa z nazwiska, a powiedziała jedynie, że chodzi o pretendenta do najważniejszego urzędu w kraju.

W odpowiedzi Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze: „Po raz setny: nigdy nie drwiłem z niepełnosprawnego dziennikarza (nigdy bym tego nie zrobił)”. Jak tłumaczył, po prostu naśladował reakcję dziennikarza, któremu zarzucił, że „całkowicie przeinaczył historię, którą napisał 16 lat wcześniej, aby pokazać go (Trumpa) w złym świetle”.

Media przypominają, że Trump znalazł się w ogniu krytyki, gdy naśladował Kovaleskiego na wiecu pod koniec 2015 roku. Republikański kandydat na prezydenta z uznaniem przywoływał artykuł dziennikarza z 2001 roku, w którym miał on napisać o muzułmanach świętujących po zamachach z 11 września 2001 roku. Dziennikarz zaprzeczał natomiast, utrzymując, że nie przypomina sobie relacji nikogo, kto mówiłby „o tysiącach, czy nawet setkach, świętujących ludzi”.

„A ten facet, szkoda, że go nie widzieliście” – mówił Trump do swoich zwolenników, po czym zaczął naśladował dziennikarza. W wydanym później oświadczeniu zapewnił, że nie znał autora artykułu i nie wiedział o jego chorobie, a „New York Timesowi” zarzucił, że próbuje „zrobić aferę z niczego”. (PAP)

Na zdj. Meryl Streep i Donald Trump fot.Dan Anderson, Mike Nelson/EPA

Categories: Ameryka, Kultura

Comments

 1. diwron
  diwron 9 stycznia, 2017, 12:38

  Biedactwa z Hollywood przeżywają ogromną frustrację. Ci „głupi” i „niedouczeni” Amerykanie nie posłuchali ich żarliwych apeli i nie zagłosowali na boską Hilary. Tak się namęczyli i przygotowali tyle różnych filmowych wystąpień i wszystko na nic. Jak ci Amerykanie mogli coś takiego zrobić? Nie powinni się jednak martwić. Ich dotychczasowy idol B.Obama jest jednym z nich. Nadal będą wspólnie ogłupiać i niszczyć Amerykę.

  Reply this comment
 2. ezy
  ezy 9 stycznia, 2017, 13:41

  diwron udlawisz sie nienawiscia do ludzi z otwartym sercem i glowa

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 9 stycznia, 2017, 16:01

   A gdzie i do kogo jest w mojej wypowiedzi jakaś nienawiść?

   Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 9 stycznia, 2017, 19:59

   Dziadzia roman, podpisujacy sie teraz diwron to ksiadz, takze nie dziw sie, ze przez niego przemawia nienawisc – to jest normalka wsrod wyznawcow zydow.

   Reply this comment
 3. Kasia
  Kasia 9 stycznia, 2017, 14:43

  To nie bylo miejsce ani czas na takie wywody! Ale aktorzy juz cos takiego maja ze nie umia sie odnalesc w danej sytuacji!

  Reply this comment
 4. Trump rude stupid
  Trump rude stupid 9 stycznia, 2017, 21:53

  Ktos dobrze mu odpisal w internecie.Skoro Meryl dostala ponad 160 nagrod w ciagu calej kariery to jak morze byc przereklamowana.Piekna tez odpiwiedz do Trumpa jakim to on biznesmenem jest po 6 bankrutctwach!!!! Nie wychowany i beszczelny!!!!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*