Schwarzenegger zastąpił Trumpa jako prowadzący reality show

Schwarzenegger zastąpił Trumpa jako prowadzący reality show

Aktor i były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger zastąpił w poniedziałek wieczorem lokalnego czasu prezydenta elekta USA Donalda Trumpa jako nowy prowadzący reality show o nazwie „The Celebrity Apprentice”.

Miejsce Trumpa zajął 69-letni aktor austriackiego pochodzenia, który zdobył sławę w latach 80. dzięki udziale w takich filmach akcji jak „Terminator” czy „Conan Barbarzyńca” i który w latach 2003-2010 był gubernatorem Kalifornii. Trump właśnie dzięki temu programowi stał się w USA celebrytą jeszcze zanim zaczął starać się o prezydenturę.

W emitowanym od 2003 roku reality show pt. „The Apprentice” zawodnicy rywalizowali o wysokie stanowisko w firmie Trumpa, a on po kolei eliminował kandydatów, wygłaszając swoje słynne: „You are fired!” (Jesteś zwolniony). W 2008 roku program zyskał nową formułę. Od tego czasu w „The Celebrity Apprentice” biorą udział celebryci, którzy walczą o pieniądze na cele charytatywne.

Z reakcji komentatorów i użytkowników mediów społecznościowych wynika, że Schwarzenegger nie wypadł zbyt dobrze w pierwszym odcinku ósmego sezonu „The Celebrity Apprentice”. „Pierwszy odcinek nie był łatwy. Ale celebryci znają już moje oczekiwania. Podejmujcie ryzyko, dajcie z siebie wszystko” – napisał aktor na Twitterze po emisji programu.

Kontrowersje wzbudza fakt, że Trump, który jest magnatem na rynku nieruchomości i 20 stycznia obejmie urząd prezydenta USA, pozostanie współproducentem programu, o czym w grudniu poinformowało studio MGM Television. Odmówiło wówczas podania szczegółów na temat wynagrodzenia Trumpa. Jednak doradczyni prezydenta elekta Kellyanne Conway uznała za „mało prawdopodobne”, aby Trump przyjął pieniądze, i przypomniała jego obietnicę wyborczą, że nie będzie pobierał wynagrodzenia dla szefa państwa. (PAP)

Na zdj. Arnold Schwarzenegger  fot. EPA/PAP Facundo Arrizabalaga

Categories: Ameryka, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*