"Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2" otrzymała siedem Złotych Malin

Siedem Złotych Malin, nagród dla najgorszych produkcji filmowych minionego sezonu, przyznali jurorzy filmowi „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”. Uroczystość wręczenia Złotych Malin odbyła się w sobotę w Hollywood, niedaleko Dolby Theater, gdzie  odbędzie się 85. ceremonia wręczenia Oscarów.

saga zmierzch przed switemUznano, iż „Saga” wygrywa w kategorii najgorszy film, najgorszy sequel, najgorsza obsada i najgorsza ekranowa para. Antynagrody w formie statuetek otrzymali odtwórczyni głównej roli Kirsten Stewart, aktor drugoplanowy Taylor Lautner, a także reżyser Bill Condon.

Za najgorszą aktorkę drugoplanową została uznana piosenkarka Rihanna, która pojawiła się w filmie „Battleship: Bitwa o Ziemię”.

Amerykański aktor komediowy Adam Sandler po raz kolejny otrzymał wyróżnienie dla najgorszego aktora i najgorszego scenarzysty za swoje dzieło „Spadaj, tato”.

W ubiegłym roku Sandler pobił niekwestionowany rekord, gdyż za komedię „Jack i Jill” zdobył Złote Maliny we wszystkich kategoriach.

Złote Maliny przyznawane są od ponad 30 lat. Najgorsze filmy i aktorów wybiera 650 dziennikarzy, krytyków i ekpertów oraz tysiące członków Fundacji Nagród Złotych Malin. Zazwyczaj wyróżnieni nie pojawiają się na gali.

 

Categories: Kultura, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*