Rozdano nagrody Festiwalu Filmowego Sundance

Rozdano nagrody Festiwalu Filmowego Sundance

Film „Me and Earl and the Dying Girl” w reżyserii Alfonso Gomeza-Rejona, który opowiada o nastoletnich filmowcach zaprzyjaźniających się z nieuleczalnie chorą na raka koleżanką z klasy, zdobył w sobotę główną nagrodę na Festiwalu Filmowym Sundance.

Film, w którym główne role grają Thomas Mann, R.J. Cyler i Olivia Cooke, zdobył również nagrodę publiczności.

Reżyser Gomez-Rejon dedykował zdobyte nagrody filmowcom i aktorom ze swojego rodzinnego miasta Laredo, w stanie Teksas.

Jako najlepszy film w kategorii dramatu jury uznało film „The Witch” w reżyserii Roberta Eggersa.

W kategorii filmów dokumentalnych zwyciężył film „The Wolfpack” w reżyserii Crystal Mosselle. Film jest zapisem historii sześciu namiętnych nastoletnich kinomanów, którzy w rezultacie izolują się od społeczeństwa.

Doroczny Festiwal Filmowy Sundance odbywa się w styczniu w trzech miastach stanu Utah – Park City, Salt Lake City i Ogden. Jest jednym z największych w USA festiwali kina niezależnego, czyli powstającego poza wielkimi wytwórniami. (PAP)

Na zdjęciu: Alfonso Gomez-Rejon fot.Kristin Murphy/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*