Powstanie ósma książka o przygodach Harry’ego Pottera?

Podczas wizyty w popularnym amerykańskim talk show Oprah’y Winfrey, autorka sagi o Harrym Poterze, Joanne Kathleen Rowling ujawniła, że rozważa napisanie kolejnej książki o młodym i najbardziej znanym na świecie czarodzieju. Deklaracja ta jest tym bardziej zaskakująca, że brytyjska pisarka od lat zarzekała się, że „Harry Potter i Insygnia Śmierci” to ostatnia książka z rzeczonej serii. Potteromaniacy na całym świecie już zacierają ręce.

Program z udziałem JK Rowling wyemitowano w Stanach Zjednoczonych w piątek. Podczas rozmowy z Oprah, Brytyjka wyznała, że w jej głowie ciągle powstają nowe pomysły na temat przyszłych losów Harry’ego Pottera. Mimo wcześniejszych zapewnień Rowling oświadczyła, że nie chce wykluczać możliwości powstania ósmej części sagi o przygodach trójki przyjaciół z Hogwartu.

Świat usłyszał o JK Rowling za sprawą książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Była to pierwsza z siedmiu pozycji wchodzących w skład serii, która zdobyła uznanie fanów na całym świecie. Sama Rowling zrobiła ogromną karierę, stając się jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii (wg Magazynu Forbes), a filmowe adaptacje książki trafiły do kin na całym świecie. Aktorzy grający trójkę głównych bohaterów: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Granger) i Rupert Grint (Ronald Weasly) również zyskali rzesze fanów, a dzięki udziale w projekcie adaptacji sagi o Harrym Potterze mogą pracować z najlepszymi reżyserami świata filmowego.

AS (AP)

Categories: Haj Lajf, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*