Popularny muzyk rockowy Elvis Costello odwołał europejskie tournee

Popularny muzyk rockowy Elvis Costello odwołał europejskie tournee

Brytyjski muzyk rockowy, piosenkarz i kompozytor Elvis Costello odwołał resztę letniego tournee po Europie po przejściu operacji na „małym, ale agresywnym” guzie nowotworowym. Informację o tym podała w piątek agencja Associated Press.

Jak podała AP, brytyjski wokalista i autor tekstów poinformował, że „potrzebuje czasu, by odzyskać siły po operacji”.

Elvis Costello odwołał w piątek pozostałą część swojej letniej trasy koncertowej po Europie po przejściu operacji na „mały, ale bardzo agresywny” guzie nowotworowym.

Odwołano jego koncerty w Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Austrii, Norwegii i Szwecji.

63-letni muzyk w piątkowym oświadczeniu wyjaśnił, że „początkowo sądził, iż wznowi normalne funkcjonowanie”, ale zdał sobie sprawę, że „potrzebuje więcej odpoczynku”. „W związku z tym niechętnie, ale muszę anulować wszystkie pozostałe obowiązki związane z tym tournee” – napisał Costello, cytowany przez AP. Obiecał, że „powróci przy najbliższej okazji”.

Elvis Costello, a właściwie Declan Patrick MacManus (ur. 25 sierpnia 1954 r. w Londynie) jest brytyjskim muzykiem rockowym, piosenkarzem i kompozytorem. Początek jego kariery zbiegł się z popularnością punk rocka. Pierwszym przebojem w jego wykonaniu była piosenka „Less Than Zero”.

Costello zaczął występować z grupą The Attractions, z którą zainicjował ruch nowej fali w muzyce.

W 2003 r. Elvis Costello i zespół The Attractions zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland.

Wśród jego przebojów są m.in. utwory „She”, „Alison”, „Oliver’s Army”, „Almost Blue”, „Everyday I Write the Book” oraz „I Wanna Be Loved, Peace in Our Time”.(PAP)

Na zdjęciu: Elvis Costello
fot.Georgios Kefalas/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*