Pomysł jest Perfect

Dodatkowy koncert legendarnej grupy 

Gorąca wiadomość obiega polonijne Chicago: w piątek 3 maja, poprzedzający tradycyjną majówkę w Centrum Kopernikowskim, odbędzie się specjalny koncert znakomitej polskiej grupy Perfect”, która wystąpi również w sobotę na „3-majowej” imprezie.

perfect logo - www.perfect.art.plPowstały w 1977 roku zespół zdobył od razu ogromną popularność, którą cieszy się do dziś, niezależnie od przerw w działalności i zmianach składu muzyków.

Piątkowy koncert będzie nie tylko wydarzeniem artystycznym. Dwie wielkie polonijne organizacje – Fundacja Kopernikowska i Kongres Polonii Amerykańskiej (KPA) – połączyły się w akcji wspierającej starania o zniesienie wiz amerykańskich dla Polaków.

Jak mówi prezes KPA, Franciszek Spula, rozmowy w tej sprawie między kierownictwem KPA i Fundacją trwały od stycznia, ale teraz dopiero pojawiła się odpowiednio atrakcyjna możliwość zebrania funduszy. Koncert doskonałej grupy muzycznej i droga polskim sercom data 3 Maja. Zapadła decyzja działania.

Kongres dostał do dyspozycji cały balkon. Ze sprzedanych biletów w cenie 100 dol. uzyskamy fundusze na tak ważną dla Polonii i Polaków w kraju akcję zniesienia obowiązku wizowego dla obywateli polskich wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych. Środki finansowe są niezbędne na lobbing oraz dodatkowe akcje i ich promowanie.

Prezes Spula apeluje gorąco do Polonii o poparcie tej akcji. Będzie to dla nas wszystkich nie tylko atrakcyjny sposób spędzenia wieczoru 3 Maja, ale i aktywne, bardzo konkretne włączenie się do przeprowadzenia zmiany prawnej, która ułatwi w przyszłości kontakty z rodzinami i przyjaciółmi chcącymi odwiedzać nas w Ameryce.

O szczegółach wspólnej akcji opowiada prezes Fundacji Kopernikowskiej, Gregg Kobeliński.

– Na majową imprezę, odbywającą się już co roku w Centrum Kopernikowskim, zaprosiliśmy wspaniałą grupę „Perfect”. Początkowo planowaliśmy ich występ tylko w sobotę, jednak bilety rozchodziły się błyskawicznie i wtedy powstał pomysł drugiego koncertu i oddania całego balkonu do dyspozycji Kongresu.

Wysyłamy zaproszenia do prezesów różnych organizacji z nadzieją, że będzie to dla nich okazja do spotkania. A na balkonie będzie zarezerwowany stół dla VIP-ów, otwarty przed koncertem.

Koszty koncertu w sobotę to około 60 tys. dolarów – zespół, światło, dźwięk, bilety lotnicze, wizy, hotele, reklama… Przy drugim koncercie koszty są znacznie niższe i była to dobra okazja, aby oddać miejsca na balkonie Kongresowi. A więc dodaliśmy do majowej imprezy piątkowy koncert.

Warto wiedzieć, że jest to jedyny termin, w jakim „Perfect” może przybyć do Chicago, i że jest to ostatni występ tej słynnej grupy w Stanach Zjednoczonych.

Pomysł powstał w os-tatni piątek, bilety już są dostępne pod adresem www.copernicustickets.com i bardzo dobrze się sprzedają. Pieniądze za bilety na balkon będą przekazane Kongresowi.

Koncert odbędzie się w piątek 3 maja o godz. 20:30, drzwi otwarte od 19:30.

Bezpłatny parking przy Lawrence Ave., naprzeciwko Centrum Kopernikowskiego oraz płatny Veterans Square Underground Parking przy Lipps St., jedna przecznica na północ od Centrum.

Prezes Kobeliński przypomina, że najlepiej jest przyjechać do Centrum kolejką, stacja jest odległa zaledwie o jedną ulicę.

Krystyna Cygielska

k.cygielska@dziennikzwiazkowy.com

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*