Polskie zwyczaje świąteczne w Muzeum Wiedzy i Przemysłu

Polskie zwyczaje świąteczne w Muzeum Wiedzy i Przemysłu

Niedziela, 15 grudnia, to „Dzień Polski” w Muzeum Wiedzy i Przemysłu (Museum of Science and Industry) na południu Chicago.  W ramach dorocznego festiwalu „Boże Narodzenie dookoła świata”, o godz. 14:00, harcerskie zespoły artystyczne „Wichry”, „Orlęta”  i „Lechici” przedstawią polskie zwyczaje bożonarodzeniowe – nasze tradycje, kolędy, tańce ludowe.

choinka2

Polska choinka w MSI w 2012r.
fot. ZHP Chicago

Międzynarodowe festiwale świąteczne w Muzeum Wiedzy i Przemysłu trwają już ponad 70 lat.  Jak co roku muzeum jest malowniczo przybrane. Na środku głównej hali stoi imponująca, 14-metrowa choinka, w otoczeniu 60 choinek i szopek z różnych krajów świata.  Jest oczywiście i polska, ubrana ozdobami ręcznie wykonanymi przez zespół instruktorek harcerskich.

Warto więc wybrać się na rodzinną całodzienną wycieczkę, zobaczyć wystawę świąteczną i skorzystać z wielu atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.
Muzeum mieści się przy Lake Shore Drive i 57. ulicy.  Przed muzeum jest duży dogodny parking.  Festiwal trwać będzie do 5. stycznia. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum: www.msichicago.org

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*