Perkusja Ringo Starra sprzedana za ponad 2,1 mln dolarów

Perkusja Ringo Starra fot.Julien's Auction/EPA

Perkusja Ringo Starra fot.Julien’s Auction/EPA

Perkusja Ringo Starra z 1963 roku została sprzedana w piątek na aukcji w Los Angeles za ponad 2,1 mln dolarów – poinformował dom aukcyjny Julien’s.

Na tym instrumencie – „Ludwig Oyster Black Pearl” – Ringo Starr grał podczas nagrywania przez zespół The Beatles takich przebojów jak „She Loves You”, „All My Loving” oraz „I Want to Hold Your Hand”.

Na aukcji w Los Angeles sprzedano także inne instrumenty należące do Ringo Starra, m.in. za ponad 900 tysięcy dolarów gitarę „Rickenbacker” z 1964 roku, którą podarował mu kolega z zespołu, John Lennon. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*