Ostatni show Conana

Stało się. W piątkowy wieczór Conan O’Brien po raz ostatni bawił Amerykanów jako gospodarz kultowego „Tonigh Show”. Stacja NBC i popularny komik, po latach współpracy zwieńczonych burzliwym konfliktem, zdecydowali się na rozstanie.O’Brien za odejście z NBC dostnie 45 milionów dolarów. Na swoje dawne miejsce powróci Jay Leno, którego program emitowany przed wiadomościami okazał się porażką.conan_obrien

„Przez ostatnie 7 miesięcy wszyscy bawiliśmy się doskonale, ale jak to w życiu bywa, zabawa musi się kiedyś skończyć. W naszym przypadku o 10 lat za wcześnie” – z właściwym sobie poczuciem humoru komik powitał publiczność w studiu i przed telewizorami. „W momencie kiedy przygotowuję się do nowego etapu w mojej karierze, chciałbym z tego miejsca zwrócić się do wszystkich (potencjalnych pracodawców) którzy mnie teraz oglądają: Wystąpię w rozbieranych scenach” – żartował O’Brien.

Rudowłosy komik, pracę w NBC rozpoczynał ponad 20 lat temu w programie „Saturday Night Live”. Za rozstanie ze stacją dostanie 45 milionów dolarów. 12 milionów przeznaczone ma być na wypłaty dla ekipy pracującej przy produkcji „Tonight Show”.

Na mocy porozumienia zawartego przez strony, O’Brien nie może podpisać kontraktu z żadną inną stacją do 1 września tego roku. Jay Leno powróci do „Tonigh Show” 1 marca.

Gośćmi O’Briena w jego ostatnim programie byli Tom Hanks oraz Will Farrell. Wystapił także Neil Young. W ciągu ostatniego tygodnia, kiedy wiadomo już było że NBC rozstanie się z O’Brienem, z wyrazami poparcia dla komika wystąpią piło wiele gwiazd show biznesu, a w wielu miejscach kraju i w Internecie fani zorganizowali akcję poparcia.

Za to wszystko wzruszony O’Brien podziękował podczas swojego ostatniego show:

„Ta lawina wyrazów poparcia i wielkiej pasji od tak wielu ludzi jest dla mnie czymś niesamowitym. Protesty na ulicach, akcja w Internecie, fakt, że Ci którzy są tutaj dzisiaj przejechali setki mil i w strugach deszczu, stali przez całą noc aby wziąć udział w tym nagraniu, są dla mnie ogromną radością i inspiracją. Do wszystkich, którzy teraz mnie oglądają: Nie mam słów aby wyrazić moją wdzięczność za waszą życzliwość. Będą o tym pamiętał przez resztę mojego życia”.

MNP (inf.wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*