Nie żyje liderka Tercetu Egzotycznego Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

Nie żyje liderka Tercetu Egzotycznego Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka i liderka Tercetu Egzotycznego, zmarła w środę po ciężkiej chorobie. Miała 78 lat.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
fot.Wikipedia

O śmierci wokalistki poinformowano w środę rano na facebookowym profilu Tercetu Egzotycznego.

„Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 01.05.2019, po walce z ciężką chorobą, zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska – ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego” – czytamy na oficjalnym profilu zespołu.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska była wokalistką wrocławskiego zespołu Tercet Egzotyczny od początku jego istnienia. Był to jeden z najstarszych polskich zespołów muzycznych, założony w 1963 roku, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim.

Wokalistka ukończyła wrocławskie liceum muzyczne, w latach 1961-1964 była solistką Operetki Wrocławskiej; w 1964 r. zagrała u Wojciecha Hasa w „Rękopisie znalezionym w Saragossie”. Była żoną zmarłego w 2002 roku Zbigniewa Dziewiątkowskiego – założyciela Tercetu Egzotycznego. Po śmierci męża nie rozwiązała zespołu i zdecydowała się zaprosić do współpracy nowych muzyków.

W grudniu 2010 r. w Studiu Koncertowym Radia Wrocław, podczas Koncertu Noworocznego organizowanego przez Tercet Egzotyczny, odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego, nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 2016 r. wokalistka otrzymała dolnośląską nagrodę kulturalną SILESIA, przyznawaną przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. (PAP)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*