Nie żyje aktorka Margot Kidder, która grała dziewczynę Supermana

Nie żyje aktorka Margot Kidder, która grała dziewczynę Supermana

Margot Kidder, kanadyjska aktorka, która grała dziennikarkę Lois Lane, dziewczynę Supermena, partnerując Christopherowi Reeve’owi w filmach o słynnym bohaterze komiksowym z lat 70. i 80., zmarła w niedzielę w wieku 69 lat – poinformowała we wtorej jej agentka.

Margaret Ruth Kidder, urodzona w październiku 1948 roku, zmarła we śnie swym domu w Montanie.

Sławę przyniosła jej rola w „Supermanie”. Wyreżyserowany przez Richarda Donnera film, którego premiera odbyła się w 1978 roku, i jego kolejne trzy części były na całym świecie przebojami kasowymi.

W filmach Kidder gra ambitną reporterkę w redakcji gazety „Daily Planet” w mieście Metropolis, która popada w rozliczne kłopoty, z których wybawia ją kolega z pracy, a faktycznie nieustraszony Superman.

Kidder grała również w serialach „Tajemnica Smallville” i „Słowo na L”. Występowała też w sztuce Eve Ensler „Monologi waginy”.

Była znaną, zaangażowaną politycznie działaczką. Aktywnie sprzeciwiała się wojnie w Zatoce Perskiej w 1990 roku.

Urodziła się w Kanadzie; w latach 80. spotykała się z ówczesnym premierem Pierre’m Trudeau. W radiowym wywiadzie z ubiegłego tygodnia nazwała go „miłością życia, prawdziwą miłością”. Była trzykrotnie zamężna; z małżeństwa z aktorem Johnem Heardem, które trwało 6 dni, miała córkę, Maggie. (PAP)

Na zdjęciu: Margot Kidder

fot.Wikipedia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*