Nie żyje aktor Rod Taylor, gwiazda „Ptaków” Hitchcocka

Nie żyje aktor Rod Taylor, gwiazda „Ptaków” Hitchcocka

Urodzony w Australii aktor Rod Taylor, partner Tippi Hedren z osławionego dreszczowca „Ptaki” (1963 r.) Alberta Hitchcocka, zmarł w czwartek w Los Angeles. Zagrał w ponad 50 filmach, głównie amerykańskich. Miał 84 lata.

Taylor zmarł w domu w otoczeniu rodziny – poinformował amerykański magazyn „People”, powołując się na Tippi Hedren. „Rod był cudownym kolegą, prawdziwą siłą natury. Byliśmy bardzo, ale to bardzo dobrymi przyjaciółmi” – powiedziała.

Największe sukcesy Taylor odnosił w latach 50. i 60. XX w., kiedy to grywał u najznamienitszych reżyserów tamtej epoki kina – wspomnianego Hitchcocka, u George’a Stevensa w „Olbrzymie” (1956 r.), czy później u Michelangelo Antonioniego w „Zabriskie Point” (1970 r.).

W „Bękartach wojny” (2009 r.) Quentina Tarantino po raz ostatni wystąpił na srebrnym ekranie, wcielając się w rolę Winstona Churchilla. (PAP)

fot.Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*