Nie zagrała w filmie, ale dostanie Oscara

Oprah Winfrey, jeszcze do niedawna prowadząca talk-show zaliczany do najbardziej popularnych audycji w historii amerykańskiej telewizji, zostanie nagrodzona honorowym Oscarem. Miliarderka otrzyma tę nagrodę za działalność charytatywną w ramach prowadzonych przez siebie fundacji Oprah Winfrey Foundation oraz Oprah Winfrey Leadership Academy for Girls.

57-letnia Oprah Winfrey zostanie uhonorowana prestiżową statuetką w listopadzie podczas gali Governors Awards.

Poza znaną miliarderką za swoje dokonania w dziedzinie krajowej kinematografii zostanie nagrodzony także aktor James Earl Jones, który ma na swoim koncie ponad 50 filmów.

Wiadomość o nagrodzeniu Winfrey spotkała się jednak z krytyką ze strony części amerykańskich publicystów. Felietonista Los Angeles Times, Patrick Goldstein, uznał decyzję o przyznaniu statuetki Winfrey za „głupią”.

Tom Sherak, przewodniczący Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, uważa jednak, że honorowe Oscary są nagrodą przyznawaną za czyjeś dokonania, a nie osobowość – jego zdaniem należy oddzielić prywatną sferę życia osoby nagradzanej od jej faktycznych zasług na rzecz potrzebujących.

AS

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*