Netflix wyprodukuje serial na podstawie „Stu lat samotności”

Netflix wyprodukuje serial na podstawie „Stu lat samotności”

Netflix nabył prawa autorskie do powieści Gabriela Garcii Marqueza „Sto lat samotności” i wyprodukuje na jej podstawie serial, którego producentem będzie syn pisarza Rodrigo Garcia; zdjęcia do filmu będą kręcone głównie w Kolumbii.

Marquez długo nie mógł się zdecydować na sprzedaż praw autorskich do tej powieści, ponieważ uważał – jak mówi jego syn – że tak skomplikowanej narracji nie da się oddać w scenariuszu filmowym, nie chciał też, by na podstawie jego książki powstał obraz anglojęzyczny.

Rodrigo Garcia uważa jednak, że zastrzeżenia ojca przestają być aktualne w „złotym wieku seriali, przy udziale utalentowanych scenarzystów i reżyserów, jakości kinematografii” i przyszedł „najlepszy moment” na ekranizację „Stu lat samotności”. Co więcej, serial zostanie nakręcony w języku hiszpańskim.

Na ekran zostały już przeniesione takie powieści Marqueza jak „Miłość w czasach zarazy” czy „Kronika zapowiedzianej śmierci”.

„Sto lat samotności”, najsłynniejsza powieść kolumbijskiego pisarza, wyszła w 1967 roku; sprzedała się w około 47 mln egzemplarzy. (PAP)

fot.Pixabay.com

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*