Najnowsza część „Gwiezdnych wojen” już przyniosła rekordowe zyski

Premiera "Gwiezdnych wojen" w Londynie fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Premiera „Gwiezdnych wojen” w Londynie fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

W niespełna tydzień po premierze najnowszego filmu z serii „Gwiezdne wojny”, jego siódma część „Przebudzenie mocy” przyniosła już 529 mln dolarów zysków – poinformowała w poniedziałek wytwórnia Disneya.

Film nie był jeszcze pokazywany w Indiach i Chinach.

Komentatorzy podkreślają, że najnowsza część „Gwiezdnych wojen” już pobiła rekord wpływów kasowych w pierwszym tygodniu po premierze ustanowiony latem tego roku przez film „Jurassic World”.

„Wpływy kasowe w samych tylko Stanach Zjednoczonych wyniosły od 16 grudnia 248 mln dolarów, a zagraniczne – 281 mln dolarów” – ujawniła wytwórnia The Walt Disney Company, która nabyła prawa do serii w 2012 roku od studia Lucasfilm. Została ona stworzona w 1923 przez braci Walta i Roya Disneyów jako małe studio animacyjne.

„Gwiezdne wojny” (Star Wars) są serią filmów w gatunku science fantasy stworzoną przez George’a Lucasa w 1977 roku. Do 2005 roku powstało sześć pełnometrażowych epizodów. Premiera siódmej części „Przebudzenie mocy” odbyła się 16 grudnia. Jej reżyserem jest amerykański producent filmowy i scenarzysta Jeffrey Jacob Abrams. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*