Mistrz horroru bije rekordy na Twitterze

Mistrz horroru bije rekordy na Twitterze

Słynny amerykański pisarz Stephen King, autor powieści grozy, wreszcie przekonał się do Twittera. W ciągu pierwszych trzech minut miał już… 30 tysięcy „polubień” na portalu społecznościowym.

Stephen King book presentation

Stephen King
fot.Maja Hitij/PAP/EPA

66-letni King długo nie chciał zgodzić się na własne konto na Twitterze. Szybko przekonał się o swej ogromnej popularności. W krótkim czasie miał ponad 170 tysięcy internetowych „przyjaciół”.

Niektórzy z czytelników mieli obawy, czy naprawdę to Stephen King jest w „sieci”, ale ich wątpliwości rozwiał asystent pisarza. „Profil @StephenKing jest autentyczny” – powiedział.

King napisał ponad 50 książek, które rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy. Wiele z jego pozycji zostało zekranizowanych. Amerykanin jest autorem horrorów, będących klasyką gatunku, jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla zwierzaków” i „Miasteczko Salem”. Zasłynął też ośmiotomową powieścią fantasy „Mroczna Wieża”.

Szacuje się, że pisarz zarabia ok. 50 mln dolarów rocznie i należy do najbogatszych autorów świata. Jego książki trafiają na szczyty list bestsellerów, a wytwórnie filmowe walczą o prawa do ich ekranizacji. A zaczynał od książki, której nakład wynosił 40 sztuk, a egzemplarz kosztował ćwierć dolara…

(PAP Life)

 

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*