Meryl Streep zagra w filmie o feministkach

Meryl Streep zagra w filmie o feministkach

Amerykańska gwiazda Meryl Streep dołączyła do obsady filmu „Suffragette”. Aktorka wcieli się w feministkę Emmeline Pankhurst. Zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w lutym. 

Meryl Streep fot.Maurizio Gambarini/PAP/EPA

Meryl Streep fot.Maurizio Gambarini/PAP/EPA

„Suffragette”, to obraz przedstawiający ruch feministek na przełomie XIX i XX wieku. Film będzie inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Obraz wyreżyseruje Sarah Gavron, scenariusz napisała Abi Morgan.

Główna bohaterka to waleczna Maud, która w obronie kobiet zdecyduje się na przemoc. W tę rolę wcieli się brytyjska aktorka Carey Mulligan.

Meryl Streep natomiast zagra drugoplanową rolę, a jej bohaterką będzie Emmeline Pankhurst – jedna z pierwszych feministek, która przed I wojną światową walczyła o prawa kobiet. W czasie wojny zorganizowała kampanię, na rzecz włączenia kobiet do pracy zawodowej. Gdy w 1918 roku nadano kobietom prawa wyborcze, zrezygnowała z działalności politycznej.

Rola Emmeline Pankhurst jest dla Meryl Streep zapewne istotna, bowiem aktorka sama od lat walczy o równe prawa dla kobiet i często jest wzorem do naśladowania dla młodych przedstawicielek płci pięknej.

„Mam wrażenie, że kobiety zbyt często koncentrują się na seksualności. Gdybym miała dać jakąś radę młodemu pokoleniu kobiet, powiedziałabym: przestańcie myśleć ciągle o swojej wadze” – powiedziała aktorka w wywiadzie dla „Dużego Formatu”. Gwiazda zdradziła także, z jakiego komplementu najbardziej by się ucieszyła.

„Chcę być komplementowana z wielu powodów: że jestem romantyczna, wrażliwa, kochająca, piękna w szerszym niż zewnętrzna powłoka sensie. Że dobrze wiosłuję i potrafię mówić slangiem z Bronxu. Jezu, jest strasznie dużo rzeczy, za które można mnie pochwalić!” – wyliczała półżartem 64-letnia gwiazda.

Meryl Streep uważana jest za jedną z najlepszych aktorek na świecie. W czasie swojej ponad 40-letniej kariery zawodowej 18 razy była nominowana do Oscara. Jak dotąd zdobyła trzy statuetki, a na czwartą ma szansę już 2 marca podczas 86. gali rozdania złotych statuetek.

Aktorka nominowana jest za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Sierpień w hrabstwie Osage”.(PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*