LeBeouf, gwiazdor „Nimfomanki” szokuje na Festiwalu Filmowym w Berlinie

LeBeouf, gwiazdor „Nimfomanki” szokuje na Festiwalu Filmowym w Berlinie

Amerykański aktor Shia LeBeouf zyskuje sławę prowokatora. Konferencję prasową, towarzyszącą pokazowi filmu „Nimfomanka” na Berlinale opuścił po udzieleniu odpowiedzi na zaledwie jedno pytanie, a na czerwonym dywanie pokazał się w… papierowej torbie na głowie. 

Shia LeBeouf fot.Paul Buck/PAP/EPA

Shia LeBeouf fot.Paul Buck/PAP/EPA

Gwiazdor filmu Larsa Von Triera „Nimfomanka” zaszokował dziennikarzy przybyłych w niedzielę na konferencję prasową, opuszczając jej miejsce po zaledwie kilku minutach. 27-letni LeBeouf zdołał odpowiedzieć na jedno pytanie, dotyczące odważnych scen erotycznych, w jakich wziął udział. Jego wypowiedź zadziwiła zebranych.

„Kiedy mewy podążają za trawlerem myślą, że do morza wrzucane będą sardynki” – zacytował piłkarza Erica Cantonę, cedząc słowa, po czym ostentacyjnie wstał z krzesła i wyszedł z sali.

Premierowy pokaz „Nimfomanki”, jaki odbył się wkrótce po konferencji, również stał się dla aktora znakomitą okazją, by zaszokować publiczność. Shia LeBeouf na czerwony dywan wkroczył w eleganckim smokingu i… papierowej torbie na głowie, opatrzonej hasłem: „Nie jestem już sławny”.

„Nimfomankę” pokazano podczas Berlinale w dłuższej wobec kinowej wersji reżyserskiej, dokładniej zarysowującej psychologiczne portrety bohaterów.

Shia LeBeouf pochodzi z Los Angeles. Wśród najważniejszych pozycji w jego dorobku wymienia się role w filmowej serii fantasy „Transformers”, dramacie „Wall Street: Pieniądz nie śpi” i serialu „Świat nonsensów u Stevensów”. (PAP Life)

Categories: Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*